העלמת צלוליט בישבן

החיפוש הבלתי נלאה של נשים באינטרנט אחר התרגיל האולטימטיבי, הדיאטה הטובה ביותר או הקרם היעיל ביותר כדי להיפטר מהצלוליט בישבן, מצביע על העובדה שמדובר בבעיה שכיחה המטרידה בעיקר את הנשים.

מהו צלוליט בישבן?

צלוליט באזור הישבן מתאפיין בצבירת תאי שומן בשכבה התחתית של העור (שומן תת-עורי), המתמקמים בין סיבי הקולגן והנוזל הבין-תאי. הקושי בפירוק תאי השומן, נבע מהפחתה בזרימת הדם, גורם להיווצרות גושים ולמראה בליטות בעור, עור גלי ולא מושך. הצלוליט יכול להופיע בחלקים שונים של הגוף, אך הישבן הוא אחד המקומות הנפוצים ביותר להופעתו.

המונח צלוליט (Cellulite) נולד אי שם בשנות ה-20 של המאה הקודמת, על ידי מכוני יופי וספא שביקשו לשווק ולקדם את שירותי היופי שלהם.

מדובר בתופעה המאופיינת בפיזור לא אחיד של תאי שומן בגוף, בעיקר בישבן ובירכיים, שגורם למראה הגבשושי של העור. המרקם הגבשושי נובע מהתרחבות של תאי שומן מתחת לפני השטח של העור, שבולטים מבעד לרקמת החיבור.

וכדי לסבך עוד יותר את העניינים, יש שלוש דרגות חומרה של צלוליט:

רופא העור יאבחן את דרגת החומרה של הצלוליט בישבן שלך, ויציע לך טיפול מותאם, כולל אפשרות להקפאת שומן שתחסל את תאי השומן התת עוריים, שיסולקו אחר כך מהגוף באופן טבעי בהליך חילוף החומרים.

 • דרגה א׳: צלוליט רך (Flaccid cellulite), בעל מראה דהוי, נטול כאב, ונראה לעין כשאת שוכבת ולא כשאת עומדת.
 • דרגה ב׳: צלוליט קשה (Hard cellulite), שהופך את העור לנוקשה וכואב למגע. במצב זה חיוני לפנות לטיפול כדי למנוע החמרת הצלוליט.
 • דרגה ג׳: צלוליט בצקתי (Edematous cellulite), מצב נדיר יותר אבל חמור וכואב מאוד, וחשוב לקבל טיפול מתאים בהקדם. צלוליט בצקתי נגרם לרוב בגלל זרימת דם לקויה או אגירת נוזלים.

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

כ-75% מהנשים מתלוננות על הופעת צלוליט בישבן

צלוליט מתייחס למרקם עור לא אחיד המתבטא בגבשושיות ובגומות בעור, שנקרא ׳קליפת תפוז׳ או ׳גבינת קוטג׳. אם גם את מתוסכלת מהצלוליט בישבן שגורם לך לאי נחת, לחוסר ביטחון, ולחשש מלבישת בגד ים שיחשוף את ׳החרפה׳, וחולמת על טיפול פלא להעלמת צלוליט, את לא לבד!

כמה מהכוכבים הנוצצים ביותר בעולם העזו להודות שעור הישבן שלהם אינו מושלם, בלשון המעטה. כלומר, הישבן החלק שמופיע בתמונות באינסטגרם, הוא לא הישבן עם הצלוליט שקיים במציאות.

צלוליט בישבן

מהם הגורמים לצלוליט בישבן?

במציאות שבה כמעט כל נשות העולם חוות צלוליט, קשה לבודד גורם מסוים ולהאשים אותו בשיבוש המראה האסתטי שלנו. יש סיבות שונות שיכולות להוביל לצלוליט בישבן, הנה כמה מהן:

 • גנטיקה: צלוליט יכולה לעבור בגנים מדור לדור.
 • שרירים רפויים: חוסר בפעילות גופנית יכול לתרום לתופעה של שרירים רפויים שמתקשים לתמוך ברקמות שמעליהם.
 • התייבשות: מומלץ מאוד להתחיל לשתות יותר מים במהלך היום.
 • הצטברות נוזלים: אגירה של עודפי נוזלים (רעילים) בגוף, עשויה לתרום לצלוליט.
 • שינויים הורמונליים: לפעמים, החלפה של תרופות ונטילת תרופות מתאימות יותר עשויה לשפר את המצב.
 • חולשה במבנה הקולגן: קולגן הוא החלבון המבני העיקרי במערך החוץ-תאי, שנמצא ברקמות החיבור השונות בגוף. מבנה חלש של הקולגן יכול לקרות גם לנשים צעירות.
 • הזדקנות: עם השנים, הגוף מייצר פחות ופחות קולגן ואלסטין.
 • תזונה שכוללת מזון לא בריא: כל מיני נשנושים לא בריאים שמכילים יותר מדי סוכר, עשויים לגרום למראה הצלוליט.
 • ירידה במשקל: כשאתם יורדים במשקל, יש אפשרות שצלוליט שנותר כלוא בכיסי השומן יישאר שם, וישפיע לרעה על מראה עור הישבן שלכם.
 • עודף משקל: בא לביטוי בתאי השומן המצטברים בגופן של נשים, בעיקר באזור הישבן והירכיים, כשחלקן מנסות להתמודד עם המצב באמצעות שתי שיטות הטיפול החדשניות שלא כרוכות בניתוח: הקפאת שומן בירכיים או המסת שומן בירכיים.
 • עישון: משפיע מאוד על הרקמות בגוף, מה שעלול לתרום להופעת הצלוליט.
 • אורח חיים לא בריא: אורח חיים שמאופיין במתח ובחוסר שינה.
 • ישיבה ממושכת: שמובילה לפגיעה לבעיה במחזור הדם.
 • לבישת בגד צמוד.

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

כיצד אוכל למנוע התפתחות של צלוליט בישבן?

כדי לנסות למנוע התפתחות של צלוליט בישבן, צריך להתחיל בטיפולים כבר בגיל צעיר. עם העלייה בגיל הגוף מייצר פחות ופחות קולגן ואלסטין, והעור מתחיל לאבד מהגמישות ומכושר האלסטיות שלו, זה הופך את העור לרופף או נפול, ועלול להוביל לצלוליט בישבן שנראה לעין.

יש כמה שינויים באורח החיים שיוכלו לשמור על עור מתוח, אלסטי, גמיש וחלק יותר, ולהפחית את מראה הצלוליט, כמו: הקפדה על תזונה בריאה וביצוע תרגילים באופן קבוע להורדת שומן ברגליים.

למעשה, אם תעברו שוב על רשימת הסיבות שעשויות לגרום לצלוליט, תוכלו להבין די מהר ממה להימנע ובמה להשקיע, כדי שאורח החיים שלכם יהפוך לפעיל ובריא יותר, וכדי שתוכלו למזער את מראה הצלוליט בישבן

מה ההבדל בין צלוליט לצלוליטיס בישבן?

ההסבר הפשוט:

צלוליט –  הוא בעיה קוסמטית בלבד, לא רפואית ולא מסוכנת. מופיע בעיקר באזור הישבן, ירכיים והבטן והוא נובע מצבירה של תאי שומן תת-עורי.
צלוליטיס הוא זיהום רפואי חמור שדורש טיפול ותהתייחסות רפואית.

מהו צלוליטיס? בעיה רפואית לכל דבר, מדובר בדלקת זיהומית ברקמות העור ומחתתיו, במקרים מסוימים מגיעה גם לשכבות העמוקות יותר של העור ותאי השומן. צלוליטיס מתבטא באדמומיות בעור, חום, כאבים ולחץ באזורים הפעילים. במקרים אלו דרוש טיפול רפואי מיידי ולרוב יטופל באמצעות אנטיביוטיקה.

 

אילו שיטות טיפול יכולות להעלים צלוליט בישבן?

אם הצלוליט בישבן מעכיר את מצב הרוח שלכם, גורם לכם לתסכול ולחוסר ביטחון, זה הזמן לבדוק את שיטות הטיפול הזמינות לטיפול בצלוליט בישבן. באופן כללי, בחרו בטיפול המומלץ על ידי רופא העור ותואם למבנה הגוף, לחומרת הצלוליט, לרמת הכאב ולתקציב שלכם.

ובינתיים, הנה כמה מהשיטות הבולטות והיעילות לטיפול והעלמת צלוליט בישבן

שימוש בפלטפורמת Accentשל חברת Alma

הפלטפורמה הטכנולוגית Accent מציעה שתי מערכות חדשניות למיצוק העור ולהפחתת סימני צלוליט בישבן, המשלבות כמה טכנולוגיות המספקות אנרגיה מבוקרת וממוקדת כדי לפרק תאי שומן ולעודד תהליך ריפוי טבעי ומהיר של העור:

מערכת Accent Prime – מבוססת על 3 סוגי טכנולוגיות:

 • גלי רדיו (RF)
 • מיקרופלזמה
 • סוג של אולטרסאונד (US) – טכנולוגיה ייחודית מוגנת פטנט.

מערכת Accent Pro – מבוססת על 2 סוגי טכנולוגיות:

 • גלי רדיו
 • מיקרופלסמה

שתי המערכות הללו מסוגלות לפרק בצורה בטוחה ויעילה הן את תאי השומן, שהופכים לנוזל שישתחרר מהגוף באמצעות מערכת חילוף החומרים, והן את המחיצות הסיביות הנוקשות שיצרו את הצלוליט, כדי להחזיר לעור את הגמישות שלו.

גודל אזור הטיפול קובע את משך הטיפול שיכול להימשך בין חצי שעה לשעה. הטיפול עצמו הוא ללא כאבים, ומיד כשיסתיים תוכלו לחזור לשגרת היום שלכם, כי אין תקופת החלמה.

שימוש בקרני לייזר

קרן לייזר חמה מאפשרת החדרת סיב אופטי זעיר מתחת לעור, כדי לפרק את הרצועות ההדוקות הגורמות למראה גומות העור, ולהמיס את תאי השומן שמתחת לעור. תאי השומן המומסים הופכים לחומר נוזלי שמסולק מהגוף באופן טבעי על ידי מערכת חילוף החומרים.

משך הטיפול עצמו תלוי בכמות השומן המטופלת, והוא יכול להימשך כשעה עד שעתיים. טיפול זה יכול להחזיק מעמד שנה ויותר.

שימוש בקרמים

יש קרמים מקומיים, במיוחד אלה המכילים קפאין ורטינול, שיכולים להפחית במידה מסוימת את מראה הצלוליט בישבן. זאת משום שהקפאין יכול לכווץ את תאי השומן, והרטינול יכול לעבות את העור.

יחד עם זאת, קרמים אלה יכולים להיות יעילים יותר בטיפול בדרגה הראשונה והמוקדמת של הצלוליט בישבן, והסבירות שהם ישפיעו באופן ניכר גם על צלוליט בדרגה חמורה יותר היא נמוכה ביותר.

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

שאלות נפוצות

 • גנטיקה
 • בעיות הורמונליות
 • ירידה במשקל או עודף משקל
 • חוסר בקולגן
 • עישון
 • תזונה לקויה
 • בגדים צמודים
 • מחסור בנוזלים

 

 כן. כמעט 90% מהנשים ברחבי העולם, סובלות מישבן שמרקם העור שלו אינו סדיר. כלומר, צלוליט בישבן הוא מצב שכיח שחווה רוב האוכלוסייה הנשית.

 

יש כמה טיפולים לא ניתוחים שנמצאו יעילים בהפחתת מראה הצלוליט בישבן,

 • טיפולי לייזר
 • Accent Prime
 • הקפאת שומן
 • המסת שומן

 

 

כן, יש כמה מזונות המומלצים להפחתת צלוליט בישבן, לדוגמה: אשכולית, המלאה בוויטמין C שעוזר לייצר קולגן, וכוללת יכולת לשרוף שומן שיעזור בחילוף החומרים ובירידה במשקל. אכילת פרי גם שומרת על הלחות, וגורמת לעור להיראות רענן וחלק יותר.

מזונות אחרים שיכולים לסייע להפחתת הצלוליט הם ירקות ובמיוחד אספרגוס, עוף ודגים, אגוזים וזרעים, פחמימות של דגנים מלאים, כוסמת, כוסברה, פטרוזיליה, ג׳ינג׳ר, ומים עם לימון.

 

למרות שאי אפשר להיפטר מהצלוליט לחלוטין, יש כמה תרגילים שיעזרו למזער את המראה של הצלוליט בישבן, כולל: אימוני כוח, תרגילי סקוואט (Squat) ואימון רגליים (במיוחד תרגילים מסוג Jump Lunge ו-Walking Lunge)

 

שימוש בקרמים לטיפול בצלוליט בישבן עשוי להיות יעיל בנשים צעירות, הסובלות מצלוליט שנמצא בדרגה המוקדמת שלו. לצלוליט חמור יותר, לא נראה שהקרמים הללו יוכלו לעזור.

 

יש טיפולי עיסוי שיכולים להפחית צלוליט בישבן. מדובר בעיסוי המפעיל כוח ומשתמש בתנועות איתנות וחזקות, כשתנועות העיסוי נעשות לכיוון הלב, מלמטה כלפי מעלה. במהלך הטיפול ניתן להשתמש בתכשירי קוסמטיקה נגד צלוליט, כדי לשפר את השפעת העיסוי.

 

ירידה במשקל ותרגילים לחיזוק שרירי הרגליים, הישבן והבטן יכולים להפחית את הבולטות של הצלוליט באזורים אלה, אבל הוא לא יעלם לגמרי. זאת משום שכאשר תא שומן מתפתח, הוא נשאר שם לכול החיים.

 

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

אולי יעניין אותך גם?

טיפול בצלוליט

טיפול בצלוליט

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא את מתוסכלת מהצלוליט ברגליים ומשתוקקת להיפטר ממנו?

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן