המסת שומן באולטרסאונד

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

מהי המסת שומן באולטרסאונד?

טכנולוגיית האולטרסאונד משמשת לפירוק תאי שומן מתחת לעור. מדובר בשיטה לא פולשנית להפחתת שומן מקומי וצלוליט.

אפשרויות לא ניתוחיות וזעיר פולשניות להפחתת שומן, כוללות טכנולוגיה המשתמשת בעיקר בחום או בקור כדי להמית את תאי השומן ולהפחיתם. על אף שאף אחד מהטיפולים הללו אינו תחליף לניתוח שאיבת שומן, הם מספקים אפשרויות טובות לאנשים שלא רוצים או לא מסוגלים לעבור הליך כירורגי.

לפני הליך הקפאת שומן

מעל 90% מהגולשים ציינו שהמידע באתר עזר להם למצוא את הטיפול והקליניקה המתאימה עבורם

לקוחות מספרים

איך מתבצע הליך המסת שומן באולטרסאונד?

הליך המסת שומן באולטרסאונד כרוך בהפעלת לחץ על תאי שומן באמצעות תנודות קוליות. הלחץ הגבוה מסוגל לגרום להתפרקות תאי השומן שיהפכו לצורה נוזלית. לאחר מכן, הגוף ייפטר מנוזלים אלה כפסולת, דרך השתן. למעשה, תאי השומן המפורקים עוברים מהאזור המטופל אל הכבד ושם הם מופרשים כפסולת.

שיטה זו לסילוק תאי שומן משמשת בדרך כלל יחד עם תוכניות הרזיה אחרות, המסייעות למטופלים להיפטר מעודפי השומן ולשמור על משקל גופם. חשוב לציין שאם המטופלים לא יקפידו על תזונה בריאה שאינה עתירת קלוריות, קרוב לוודאי שהמשקל העודף יחזור. יש הטוענים כי שיטה זו עדיפה על פני הליכים פולשניים של שאיבת שומן באמצעות ניתוח.

מכיוון שהמסת שומן באולטרסאונד מותאמת אישית על פי צרכיו של המטופל, משך הטיפול יהיה תלוי באזורי הגוף המטופלים באותה פגישה. עם זאת, הטיפול הסטנדרטי אמור להסתיים ב-3-1 מפגשים, עם רווח של שבועיים בין פגישה לפגישה, בהתאם לטיפול הספציפי שלכם.

כל מפגש נמשך בין 45 עד 75 דקות. וייקח בערך 6 עד 12 שבועות כדי שתוכלו לראות את התוצאות של המסת השומן באולטרסאונד.

למי מתאים הטיפול באולטרסאונד?

המסת שומן ללא ניתוח בעזרת אולטרסאונד מחטבת את הגוף באמצעות תדרי רדיו וגלים אולטרסוניים בתדר נמוך. גלים אלה יוצרים בועות סביב מצבורי השומן שמתחת לעור באזור המטופל. בועות אלה מתפוצצות ושוברות את מצבורי השומן המתנקזים למערכת הבין-רקמתית (Interstitial) ולמערכת הלימפה. מצבורי השומן משתנים לגליצרול (Glycerol) ולחומצות שומן חופשיות. לאחר מכן הגוף עושה שימוש חוזר בגליצרול ואילו אותן חומצות שומן חופשיות עוברות לכבד ומשם מופרשות כפסולת.

האפשרויות לשאיבת שומן ללא ניתוח משתמשות במגוון דרכים

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

הצרת היקפים

אילו חלקים בגוף הם המתאימים ביותר להמסת שומן באולטרסאונד?

טכנולוגיית האולטרסאונד עובדת בצורה הטובה ביותר באזורים שבהם הצטבר שומן מקומי. כלומר, תוכלו לעבור טיפולים לסילוק שומנים מהגוף באזורים הבאים:

הטיפול באולטרסאונד לא מתאים להמסת שומן בסנטר, ולמעשה הוא לא מתאים לסילוק שומן מחלקי גוף כמו: הראש, הצוואר ואזורים גרמיים אחרים בגוף. כדי להסיר תאי שומן באזורים אלה מומלץ להשתמש בשיטה להקפאת שומן, עליה נרחיב בהמשך.

האם טיפול המסת שומן באולטרסאונד כואב?

רוב המטופלים מדווחים על טיפול נוח ונטול כאבים. במהלך הטיפול יכול להיות שתרגישו מעט חמימות ואדמומיות, אבל לא תרגישו כאב. יש מטופלים שמדווחים על אי נוחות קלה בגלל רעש האולטרסאונד בתדר נמוך, אבל זה עדיין לא הזיק לאף אחד.

השפעות בריאותיות

טיפול באולטרסאונד מפחית את מצבורי השומן באזורים בגוף שבדרך כלל קשה להיפטר מהם בעזרת אימון גופני או דיאטה. עם זאת, הליך זה לא יכול לשמש כטיפול הרזיה בפני עצמו. הטיפול באולטרסאונד נחשב לטוב ביותר להפחתת תאים שומניים וצלוליט. הטיפול משפר את צורת הגוף וקווי המתאר ומקטין היקפים.

החלמה לאחר טיפול להמסת שומן באולטרסאונד

כיוון שבטיפול באולטרסאונד, ההליך של סילוק תאי השומן דרך מערכת הלימפה והשתן לוקח זמן, ויעברו כשלושה ימים עד שהגוף יסלק את השומן והרעלים לאחר הטיפול.

הטיפול לא כרוך בתקופת החלמה, וכל סימני החבורות והנפיחות שיופיעו באזור המטופל, יפחתו במשך שבועיים, וייתכן שיומלץ לכם להשתמש בגרבי דחיסה בתקופה זו. נפיחות עשויה להימשך 4 עד 6 שבועות. יש להימנע מפעילות מאומצת במשך 3-2 שבועות.

יתרונות וחסרונות של טיפולי הפחתת שומן בשיטות לא פולשניות

יתרונות

חסרונות

לאחר טיפולי האולטרסאונד להסרת שומנים, יהיה עליכם להמשיך בשגרת תזונה בריאה ומאוזנת, לקבל נוזלים מספקים, ולהקפיד על אימון גופני שגרתי. אתם יכולים לשקול דיאטה דלת קלוריות על ידי אכילת פחמימות ומזונות עם אינדקס גליקמי (Glycemic) נמוך, כמו פירות וירקות.

מכיוון שהמסת שומן באולטרסאונד מותאמת אישית על פי צרכיו של המטופל, משך הטיפול יהיה תלוי באזורי הגוף המטופלים באותה פגישה. עם זאת, הטיפול הסטנדרטי אמור להסתיים ב-3-1 מפגשים, עם רווח של שבועיים בין פגישה לפגישה, בהתאם לטיפול הספציפי שלכם.

כל מפגש נמשך בין 45 עד 75 דקות. וייקח בערך 6 עד 12 שבועות כדי שתוכלו לראות את התוצאות של המסת השומן באולטרסאונד.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

איך עובד תהליך המסת שומן באולטראסאונד?

אילו יעדים ניתן להשיג באמצעות הטיפול באולטרסאונד?

בדרך כלל טיפול זה לא מתאים למי שמצפה לירידה דרסטית במשקל. עם זאת, תחוו ירידה כלשהי במשקל ותקבלו הדרכה לשמירה על המשקל החדש לטווח הארוך. הטיפול יוכל לסלק שומנים מאזורים נקודתיים שבהם התקשיתם לאבד שומן באמצעות דיאטה ופעילות גופנית. בנוסף, יהיה עליכם לשנות את אורח החיים שלכם כדי שתוכלו ליהנות מהתוצאות לאורך שנים.

הקפאת שומן (CoolSculpting) לעומת אולטרסאונד להפחתת שומן – מה עדיף?

כעת אתם כבר יודעים כמעט הכול על הפחתת שומן באמצעות אולטרסאונד, שהוא אחד הטיפולים הזמינים היום בשוק להסרת שומן. סביר להניח ששמעתם גם על סילוק השומן על ידי הקפאת תאי השומן באמצעות CoolSculping. כדי להבין מה ההבדלים בין שתי השיטות ואיזו שיטה עשויה להיות עדיפה עבורכם, נשווה ביניהן.

איך מסירים שומן באמצעות הקפאת שומן?

ה-CoolSculping מסיר מצבורי שומן באזורים בגוף על ידי ׳הקפאת׳ תאי השומן, מה שבעצם גורם לקריסתם ולמותם של תאים אלה בסופו של דבר. לאחר מות תאי השומן, נכנסות לפעולה מערכות התאים האחרות בגוף ומסלקות באמצעות המערכת הלימפתית את התאים המתים. שיטה זו מאושרת על ידי ה-FDA לטיפול באזורים שונים בגוף: אזור הסנטר וקו הלסת, הירכיים, שומן בבטן, המותניים, אזור החזייה, שומן גב, מתחת לישבן ובזרועות העליונות.

איך מסירים שומן באמצעות אולטרסאונד?

נזכיר שוב שהאולטרסאונד משתמש במכשיר יד המפיק גלי קול בתדר גבוה כדי להנזיל את תאי השומן. לאחר מכן מתחילה מערכת הלימפה של הגוף להסיר את תאי השומן הנמסים והמתים מהגוף. מכשיר היד משמש גם כדי לחטב את האזור המטופל, לסתת ולפרק רקמות כדי להעניק לאזור המטופל מראה רזה יותר.

הנה כמה היבטים מרכזיים של הקפאת שומן לעומת המסת שומן באולטרסאונד, כדי לקבוע מי המנצח:

פחות טיפולים כדי להשיג תוצאות? הזוכה היא: שיטת האולטרסאונד.

התוצאות בטיפולי הקפאת שומן עשויות להיראות רק לאחר חודש עד 3 חודשים. זאת משום שבשיטת ההקפאה, לתאי השומן לוקח יותר זמן כדי להתפרק ולהיפלט מהגוף. לעומת זאת, התוצאות בטיפולי אולטרסאונד ניכרות תוך מספר ימים. תאי השומן שהופכים לנוזלים על ידי גלי הקול, ומערכת הלימפה נכנסת להילוך כדי להיפטר מתאי השומן המתים מיד.

איזה טיפול נוח יותר? הזוכה היא: שיטת האולטרסאונד

לפי אתר CoolSculping: במהלך הטיפול, אתם עלולים לחוות תחושות של משיכה, צביטה קלה, קור עז, עקצוץ, כאב והתכווצות באזור הטיפול. תחושות אלה שוככות ככול שהאזור נעשה קהה יותר. לאחר ההליך, תופעות הלוואי האופייניות הן זמניות וכוללות: אדמומיות, נפיחות, חבורות, עקצוצים, רגישות, התכווצויות, כאבים, גירודים או רגישות בעור כמו גם תחושת מלאות בחלק שמאחורי הגרון, לאחר טיפולים באזור.

מצד שני, הטיפול באולטרסאונד לא גורם לכאבים. למעשה מטופלים מדווחים על חוויה מרגיעה. אם כי יש תופעות זמניות של אדמומיות ונפיחות באזור לאחר הטיפול.

איזה טיפול כרוך בזמן השבתה קצר יותר? הזוכה היא: שיטת האולטרסאונד

לאחר טיפול להסרת שומנים באולטרסאונד אתם יכולים לחזור לשגרה היומית הקבועה שלכם מיד לאחר ההליך. לא תצטרכו לקחת חופש מהעבודה. תוכלו לעבור את ההליך בזמן הפסקת הצהריים שלכם. הסיבה לכך היא שהטיפול לא כואב ויכול להסתיים תוך שעה או פחות.

במקרים רבים גם לאחר טיפול בהקפאת שומן אפשר לחזור לשגרה, אם כי בטיפול זה יכולים להופיע גם תופעות לוואי נדירות, כמו הגדלה גלויה של האזור המטופל שעלולה להתפתח כ-5-2 חודשים לאחר הטיפול, מה שעשוי לדרוש התערבות כירורגית.

איזה טיפול מאושר על ידי ה-FDA? התוצאה: תיקו!

גם הקפאת שומן וגם המסת שומן באולטרסאונד מאושרות על ידי ה-FDA, כך שלא משנה באיזה שיטת טיפול תבחרו, אתם יודעים שכל אחד מהטיפולים מגובה בבדיקות קפדניות ושניהם אמורים להיות בטוחים עבור רוב האנשים. עם זאת, תמיד צריך להתייעץ עם הרופא לפני שבוחרים בטיפול.

איזה טיפול יותר פופולרי? הזוכה היא: השיטה להקפאת שומן

הקפאת שומן היא בבעלות Allergan, ענקית התעשייה הקוסמטית. חברת אלרגן הזרימה מיליונים לקמפיינים בדיגיטל, בטלוויזיה וברדיו כדי לקדם את המותג. המסת שומן באולטרסאונד היא שיטה שמותגה מחדש על ידי חברות שונות, כאשר כל אחת מהחברות מציעה שם שונה לטיפול שהוא זהה ביסודו.

לסיום, אתם מוכנים להיראות ולהרגיש במיטבכם? נפלא, אתם מצוידים כעת במידע שיעזור לכם לבחור בטיפול המתאים לכם לחיטוב הגוף.

המסת שומן באולטרסאונד - שאלות נפוצות

הגוף סופג את תאי השומן שהפכו לנוזל והם עוברים דרך הכבד ויוצאים החוצה כפסולת. תאי השומן אמנם מפורקים אבל לתאים יש יכולת לצמוח שוב, אם תצרכו מזונות עתירי קלוריות. לפיכך, מומלץ להתאים את הטיפול גם לתוכנית הרזיה מקצועית ומפוקחת.

 

הטיפול להמסת שומן באולטרסאונד מתאים במיוחד לאזורים של שומן מקומי. שומנים אלה מצטברים בדרך כלל בזרועות העליונות, בירכיים, בבטן, במותניים, בגב וביישבן. לא ניתן ליישם את הטיפול על אזורים גרמיים כמו הראש והצוואר.

 

לא. הטיפול באולטרסאונד להפחתת שומנים אינו משמש כשיטה לירידה במשקל. הוא נועד לעצב מחדש את הגוף ולהסיר שומן או צלוליט מקומיים. כלומר, טיפול זה אינו תחליף לדיאטה או לפעילות גופנית סדירה.

 

ההמלצה היא לעבור לפחות שישה טיפולים באולטרסאונד. הטיפולים חייבים להיעשות לפחות בהפרש של כשבועיים, כדי להבטיח שהתאים לא יספגו את השומן מחדש.

 

אמנם, כל טיפול מותאם למטופל, אבל בדרך כלל הטיפול עשוי להימשך בין 45 ל-75 דקות. חוץ מזה, ניתן לטפל במספר אזורים בגוף במהלך פגישה אחת.

 

כן, הטיפול להמסת שומן באמצעות אולטרסאונד קיבל את האישור של ה-FDA.

 

לגבי הכאב, ייתכן שתרגישו מעט תחושה של חום או הידוק של העור אבל חוץ מזה הטיפול לא כואב. לגבי תופעות הלוואי, באזורים המטופלים יכולה להופיע אדמומיות או נפיחות זמניות.

 

כן, המטופל חייב להיות בן 18 ומעלה כדי לעבור טיפול להמסת שומן באולטרסאונד.

 

תופעות הלוואי האפשריות בעקבות טיפול באולטרסאונד כוללות כאב, דלקת, חוסר תחושה, חבורות, אדמומיות, נפיחות, כאבי שרירים, צלקות, זיהום וגירודים.

 

המועמדים האידיאליים להמסת שומן בעזרת אולטרסאונד הם אנשים עם מצבורי שומן עקשניים שמפגינים עמידות לכול דיאטה ופעילות גופנית, אנשים עם ציפיות ריאליות ועם עור גמיש דיו.

הליך זה לא מומלץ לאנשים עם משקל עודף או לא יציב, כמו גם אנשים עם מצבים רפואיים מסוימים או עור רפוי.

 

לפני הטיפול תעברו שיחת ייעוץ ובדיקה של ההיסטוריה הבריאותית שלכם, על מנת לוודא שאתם מתאימים לטיפול ושהבנתם היטב את הטיפול שאתם צפויים לעבור.

בדרך כלל טיפול זה לא מתאים למי שמצפה לירידה דרסטית במשקל. עם זאת, תחוו ירידה כלשהי במשקל ותקבלו הדרכה לשמירה על המשקל החדש לטווח הארוך. הטיפול יוכל לסלק שומנים מאזורים נקודתיים שבהם התקשיתם לאבד שומן באמצעות דיאטה ופעילות גופנית. בנוסף, יהיה עליכם לשנות את אורח החיים שלכם כדי שתוכלו ליהנות מהתוצאות לאורך שנים.

 

התוצאות של הטיפול באולטרסאונד ייראו לעין לאחר ההליך עצמו, אבל הן ילכו וישתפרו ככול שהנפיחות תרד במהלך 6-4 השבועות לאחר תום הטיפולים. ההשפעות המלאות של סילוק השומן בסיוע אולטרסאונד ייראו 4-3 חודשים לאחר ההליך הקוסמטי כולו.

  • קו מתאר הבטן: שומן בטני עיקש יכול להיות מסולק בעזרת ליפו-אולטרסאונד.
  • עיצוב הזרוע: שאיבת השומן מפחיתה את מצבורי השומן בזרוע העליונה.
  • צורת הישבן וגודלו: הפחתת מצבורי שומן עיקשים יכולה לעדן את צורת הישבן.
  • עודפי שומן בגוף: הסרת עודפי תאי השומן בעזרת הטיפול באולטרסאונד יוצרת מבנה גוף מחוטב יותר.
  • התאמה למגדר: ניתן לעצב את מתאר הגוף באמצעות אולטרסאונד ולהציע אסתטיקה של גוף חטוב יותר הן למטופלים גברים והן למטופלות נשים.
  • עיצוב הצורה והגודל של הרגליים: האולטרסאונד יכול להפחית הצטברות של שומנים באזור הירכיים העליונות.
  • מהפך אימהות (Mommy Makeover): המסת השומן בעזרת אולטרסאונד יכול לעזור לשקם את הגוף כפי שהיה לפני ההריונות והלידות. הליך זה נעשה על ידי הסרת מצבורי השומן שהפכו עמידים לדיאטה ולפעילות גופנית.

 

אם אתם משתמשים במכשיר ביתי להקפאת שומן בבית, חשוב שתהיו מודעים לסיכונים הבריאותיים הקשורים לטיפול הביתי, כמו: כאב, נזק קבוע לרקמות, כוויות קור או חוסר תחושה. בנוסף, כשאתם משתמשים במכשירים ביתיים האחריות היא רק עליכם. חוץ מזה, לפעמים הקפאת שומן בבית יכולה להיות לא רק מסוכנת אלא גם לא יעילה. כלומר, כנראה שלא תצליחו לקבל את התוצאות שניתן לקבל בטיפול בקליניקה מנוסה, מוסמכת ובטוחה.

 

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

דילוג לתוכן