איך להוריד שומן בטני מהר?

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

אם אתם מתאמנים, שומרים על דיאטה ובכל זאת לא מצליחים להיפטר מהשומן הבטני שלכם במהירות רבה יותר, הליכים לא פולשניים, כמו הקפאת שומן והמסת שומן, עשויים להיות השיטה המתאימה לחיטוב הבטן והיקף המותניים שלכם.

איך נפטרים מהר מהשומן הבטני?

שומן בטני הוא שומן עיקש שקשה להיפטר ממנו באמצעות תזונה נכונה ואימון גופני. עם זאת, תוכלו לעשות זאת אם תהיו דבקים במטרה. אבל אם אתם מחפשים דרכים מהירות יותר שנשענות פחות על המשמעת העצמית שלכם ולא כרוכות בהליך כירורגי, נראה שטיפול מקצועי המשתמש בטכנולוגיות של הקפאת שומן או המסת שומן, הוא זה שיוכל לעזור לכם להיפטר מהשומן הביטני בתוך מספר חודשים.

הקפאת שומן בטני

מעל 90% מהגולשים ציינו שהמידע באתר עזר להם למצוא את הטיפול והקליניקה המתאימה עבורם 

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

מהו שומן בטני?

שומן הקרביים, הוא השומן הביטני שאינו נראה לעין כי הוא מאוחסן עמוק בתוך הבטן ועוטף את האברים הפנימיים, כולל הכבד והמעיים. שומן זה מהווה כעשירית מכלל השומן המאוחסן בגוף.

רוב השומן הנמצא בשכבה שמתחת לעור, ומכונה שומן תת עורי, הוא שומן נראה לעין ואפשר להרגיש אותו כשצובטים את העור. שומן קרביים גורם לבטן לבלוט החוצה ואגב כך גם מייצר כימיקלים והורמונים שעלולים להיות רעילים לגוף. אגב, שומן קרביים מייצר חומרים רעילים יותר מאשר השומן התת עורי, ולכן הוא מסוכן יותר, גם במקרים של שומן בטני בגוף רזה.

איך נראה שומן בטני?

לקוחות מספרים

שומן בטני - ההבדלים בין גברים לנשים

כשמדובר על שומן קרביים, יש הבדלים בין שני המינים, כאשר שומן בטני בקרב נשים נפוץ יותר משומן בטני בגברים.

  • נשים רבות סובלות משומן בטני המתפתח בתקופות בחייהן שבהן חל שיבוש באיזון ההורמונלי. כן יש קשר בין הורמונים ושומן בטני. לכן, נשים עשויות לחוות שומן בטני לאחר לידה או לסבול משומן בטני בגיל המעבר. ההזדקנות עשויה לשנות את המקום שבו הגוף הנשי אוגר שומן, ולכן גדל הסיכוי לפתח שומן קרביים בבטן, גם ללא עלייה במשקל.

  • גברים בסביבות גיל 50 עשויים לפתח שומנים בבטן בדרך כלל בגלל איבוד מסת שריר עם העלייה בגיל. כשגברים אלה אינם פעילים פיזית וצורכים יותר קלוריות מכפי שהגוף שלהם צריך, השומנים מתחילים להצטבר באזור הבטן.

דרכים להורדת שומן בטני: הקפאת שומן, המסת שומן ועוד...

למרות שאתם לא יכולים לשנות את הגנטיקה, את ההורמונים או את הגיל שלכם, אתם יכולים להפחית את הסיכונים למחלות שונות הטמונות בשומן הקרביים (כולל מחלות לב, סרטן וסוכרת), על ידי הפחתת השומן הביטני בדרכים לא פולשניות, כמו הקפאה או המסת שומן.

הקפאת שומן בטני

הקפאת שומן בטני

הקפאת שומן בבטן היא טיפול לא פולשני שמסוגל להפחית את השומן הבטני שלכם. טיפול זה מקפיא והורס את תאי השומן וכשאלה נשטפים מהגוף, הבטן מתחטבת מחדש ללא צורך בניתוח פולשני או בתקופת השבתה.

טכנולוגיה זו להעלמת שומן גוף לא רצוי, מציעה תוצאות מרשימות. באמצעות ההקפאה, תאי השומן מושמדים באופן ממוקד ויעיל ונשטפים אחר כך בהדרגה מהגוף, בהליך הטבעי של חילוף החומרים. אגב יש אפשרות להשתמש גם במכשיר ביתי כדי לבצע הקפאת שומן בבית.

בגלל הגישה הקלה והמדויקת לתאי שומן באזור הבטן והמותניים, הקפאת שומן פועלת באופן יוצא דופן לסילוק שומן בטני. שיטה זו מאפשרת למטופלים להפחית את הבטן הבולטת במהירות ומבלי להתאמץ ולבצע כפיפות בטן מפרכות או לעבור ניתוח כואב לשאיבת שומן מהבטן. מסיבה זו, טיפול זה מכונה גם שאיבת שומן ללא ניתוח!

במהלך הטיפול, המטפל יניח ׳מוליך כף יד׳ על האזור המטופל. המכשיר מקרר את האזור ולאחר כ-10 דקות העור יהפוך לקהה ותישארו במצב זה למשך כשעה, עד שהמכשיר יוסר מהגוף. בסיום הטיפול, המטפל יעסה את העור כדי להחזיר למקום את זרימת הדם ולעודד את פעולת הניקוז של מערכת הלימפה. לפעמים, ניתן לחזור על הטיפול מספר פעמים, גם באותו מפגש.

לגבי התוצאות, אלה אינן מיידיות, אחרי הכול לוקח זמן עד שמערכת הלימפה מסלקת מהגוף את תאי השומן המתים. עם זאת, תוכלו לראות ירידה הדרגתית ברמות השומן במהלך 3-1 חודשים. סביר להניח שלאחר כ-6 חודשים, תוכלו לראות את מלוא התוצאות של הטיפול הראשון שלכם. למעשה, התוצאות הסופיות הן אותן תוצאות כמו בניתוח רגיל לשאיבת שומן, אבל ללא תקופת ההשבתה והסיכונים הנלווים לכל הליך כירורגי.

יש מטופלים שלאחר טיפול אחד נהנים מעד-27% הפחתה בתאי השומן. אבל בדרך כלל הצפי הוא לאובדן של 25%-20% מהשומן הביטני בכול טיפול. מסיבה זו אנשים רבים נוטים לעבור כ-4 טיפולים להקפאת השומן הבטני.

למי מתאים לעבור טיפול להקפאת שומן?

רוב האנשים הם מועמדים טובים להליך זה, אבל כדי להיות בטוחים בכך יהיה עליכם לקבוע פגישת ייעוץ ולעבור בדיקה רפואית. בכול אופן, אתם מתאימים לעבור את ההליך אם:

  • יש לכם BMI אידיאלי עם מצבור שומן בטני שלא הצלחתם להוריד באמצעות דיאטה ואמון גופני.
  • אתם בריאים בדרך כלל.
  • אתן לא בהריון ולא מתכננות להיכנס להריון בחודשים הקרובים.

הטיפול בהקפאת שומן כרוך במעט מאוד תופעות לוואי, עם זאת אתם עשויים לחוות אדמומיות, נפיחות או חבורות באזור המטופל. במהלך הטיפול עצמו אתם עשויים לחוות אי נוחות או תחושה של משיכה או צביטה.

המסת שומן בטני

לעומת ההליך להקפאת שומן המשתמש בטמפרטורות קרות כדי להפחית את תאי השומן הבטני, המסת שומן בבטן, משתמשת בחום כדי להמיס את תאי השומן.

המסת שומן ללא ניתוח, גורמת להרס תאי השומן ולהמסתם. הטיפול יכול להשתמש בגלי אולטרסאונד או גלי רדיו הממוקדים בתאי השומן. גלים אלה גורמים למיקרו-בועות ברקמת השומן ומאלצות אותה להתפוצץ. לאחר מכן, ובמהלך מספר שבועות, תאי השומן המומסים יזרמו באופן טבעי דרך מערכת הלימפה ויוצאו מהגוף.

הטיפול גורם אמנם לחימום תאי השומן אבל הוא אינו גורם לתחושת חום בעור. במקום זאת, הוא מרגיע, כי המכשיר פשוט מועבר בחלקלקות על פני העור.

טיפולים אלה נמשכים בדרך כלל כשעה. ברוב המקרים, כדי לסלק את השומנים מאזור הבטן, שנחשב לאזור טיפולי גדול, יש צורך בכ-6 מפגשים בהפרשים של כ-6 שבועות האחד מהשני. כך שאת התוצאות הסופיות תוכלו לראות לאחר מספר חודשים.

כל טיפול בודד בהמסת שומן עשוי להפחית את השומן בכ-2.5 ס״מ. הטיפולים הבאים עשויים לגרום להפחתה של כ-5 ס״מ בכול מפגש, אבל התוצאות האישיות משתנות מאדם לאדם. מסיבה זו, רוב המטופלים בוחרים לעבור מספר טיפולים להמסת השומן הביטני.

מי מועמדים טובים להמסת שומן בטני?

רוב האנשים יכולים לעבור המסת שומן בטני, בלי שום בעיה. אבל הדרך הטובה ביותר להעריך אם טיפול זה מתאים לכם, היא לתאם תור לפגישת ייעוץ. בכל מקרה, סביר להניח שתוכלו לעבור טיפול להמסת השומן הביטני, כאשר:

  • אתם רוצים לחטב את הגוף ללא מעורבות כירורגית.
  • הבריאות שלכם טובה בדרך כלל.
  • עודף המשקל שלכם הוא בינוני ואתם צריכים להוריד בין 30-4 ק״ג.
  • את לא בהריון ולא אימא מניקה.

תזונה ותרגילים להורדת שומן בטני

30 דקות של פעילות גופנית מדי יום, כמו הליכה מהירה, פעילות אירובית, אימוני כוח או רכיבה על אופנים ושחייה. זאת בשילוב עם תזונה בריאה, הימנעות ממשקאות ממותקים ומעישון ושינה איכותית של 7 שעות לפחות בלילה, יכולים לעזור לכם לחטב את הבטן. אם כי דרושים לשם כך השקעה, כוח רצון והתמדה לאורך זמן.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

דילוג לתוכן