המסת שומן בבטן

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

כל מה שחשוב לדעת על המסת שומן בטני

קשה להיפטר משומן בבטן. לא פלא שאנשים רבים בוחרים בניתוח כדי להיפטר משומן עיקש זה. אלא שניתוח שאיבת שומן הוא לא הליך בטוח לכולם. למרבה המזל יש היום כמה דרכים לא פולשניות המאפשרות לכם להיפטר מהשומן בבטן. 

אולי זו הפעם הראשונה שאתם שומעים על הליך כמו BodyTite, המשתמש בגלי רדיו ליצירת ארגיה תרמית שתמיס את תאי השומן ותסלק אותן מהגוף; או על שאיבת שומן בלייזר (Laser Liposuction), שפועלת לטובת אותה מטרה. הליכים טכנולוגיים אלה משתמשים בחום מבוקר כדי להיפטר משומן לא רצוי בבטן. 

אבל שימו לב: זה לא הליך הרזיה, זו לא דיאטה וזה גם לא ניתוח.

מעל 90% מהגולשים ציינו שהמידע באתר עזר להם למצוא את הטיפול והקליניקה המתאימה עבורם

לקוחות מספרים

איך פועלת המסת השומן?

המסת שומן בחום (להבדיל מהביטוי השגוי המסת שומן בקור שמתכוון להקפאת שומן בקור), הוא הליך שמנצל את העובדה שתאי השומן רגישים לשינויי טמפרטורות, במידה רבה יותר מהרקמות שסביבם. המשמעות היא שניתן להחיל חום בטמפרטורה מבוקרת על האזור המטופל, להמיס את תאי השומן ולא לפגוע ברקמת העור. 

כלומר, המסת שומן לא מזיקה לעור! 

תגלית מרעישה זו היא שפתחה את הדלת לטכנולוגיות החדשניות המשתמשות בשינויי טמפרטורה (חום או קור) כדי להמית תאים שומניים.

לאחר הליך ההמסה, אותם תאי שומן מתים יאספו במשך הזמן על ידי מערכת כלי הלימפה, ויוצאו כפסולת מהגוף. כשישה חודשים לאחר הטיפול, תוכלו ליהנות מהתוצאות הסופיות של טיפולי המסת השומן שעברתם.

דוגמאות לשני סוגי טיפולים

שני סוגי הטיפולים שנציג לכם, מציעים סילוק תאי שומן מהבטן באמצעות החלת חום, כל טיפול מנצל סוג אחר של טכנולוגיה להפקת אנרגיה תרמית, האחד משתמש בלייזר והשני בגלי רדיו.

אלמנט נוסף המשותף לשתי השיטות הללו: הזדמנות להיפטר מתאי השומן ובו בזמן להדק את העור. יתרון שאי אפשר להתעלם ממנו.

המסת שומן בטני - לפני ואחרי

שאיבת שומן בלייזר (Laser Liposuction)

טכנולוגיית הלייזר מאפשרת לבצע הליך של שאיבת שומן ללא ניתוח שהוא חלופה נהדרת לניתוח שאיבת השומן המסורתי. 

הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית. מכשיר הלייזר ממקד את החום בתאי השומן באזור הבטן והופך אותם לחומר נוזלי המסולק אחר כך באמצעות שאיבה דרך צינורית דקיקה, הנקראת קנולה (Cannula).

לאחר הטיפול יישארו חבורות ותחושת רגישות באזור הבטן, ויידרשו מספר ימים עד להחלמה. בדרך כלל מומלץ להמתין מספר שבועות לפני החזרה לפעילות גופנית מאומצת.

התוצאות של הליך זה הן מידיות, והן באות לביטוי גם בהידוק העור באזור המטופל. יתרונות אלה הופכים את השיטה הזו להמסת שומן, לאטרקטיבית יותר מהשיטות שמציעים מכשירי לייזר אחרים.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

המסת שומן ללא ניתוח בשיטת BodyTite

הגישה בשיטה זו מבוססת על פירוק שומנים בעזרת גלי רדיו. 

במהלך הטיפול, מומרים גלי הרדיו לאנרגיה תרמית המוחלת מתחת ומעל לעור באזור הבטן. בדרך זו, החום המבוקר שמפיק מכשיר ה-BodyTite, ימית את תאי שומן ויהפוך אותם לנוזלים ובו בזמן גם יהדק את העור.

במהלך הטיפול מוזרקים לאזור הבטן שני סוגים של חומרים:

  • הרדמה מקומית לשליטה על הכאב
  • אפינפרין (Epinephrine) להפחתת הדימום ולהקלה על סילוק תאי השומן המתים. חומר זה גורם להתנפחות ולהתקשות של השומן, כך שיהיה קל יותר להסירו.

 

עם הזמן, השומן יתמוסס ויצא מהגוף באמצעים הטבעיים שמפעילה מערכת הלימפה לסילוק פסולת מהגוף. 

למה השומן בבטן מזיק?

מחקרים מראים כי נשים עם עודף שומן סביב המותניים, נמצאות בסיכון למוות מוקדם ממחלות לב וסרטן. אבל למה כל כך קשה להיפטר מהשומן העיקש בבטן, עד כי רבים פונים לטיפולים החדשניים כמו הקפאת שומן או המסת שומן בבטן

הסיבה העיקרית היא שתאי השומן בבטן עסוקים תמיד בייצור הורמונים!

הורמונים אלה מפרים את האיזון ההורמונלי הטבעי של הגוף המייצר כימיקלים הנקראים ציטוקינים (Cytokines). הציטוקינים מעלים את הסיכון למחלות לב. הורמוני השומן בבטן משנים את רמות האינסולין בגוף ומעלים את לחץ הדם.

שומן בבטן, קשור גם לכולסטרול גבוה. הוא מעלה את רמות ה-LDL, שהוא הכולסטרול הרע ומוריד את רמות ה-HDL, הכולסטרול הטוב, והופך את הגוף לעמיד בפני אינסולין. גוף עמיד לאינסולין פירושו שהשרירים ותאי הכבד לא מגיבים נכון לאינסולין. מצב זה גורם לעלייה ברמות הגלוקוז, והופך לסיכון גבוה יותר לסוכרת.

 

ומה בקשר להורמונים ולשומן בבטן אצל גברים?

גברים נדרשים לרמות טסטוסטרון נאותות כדי לשמור על חלוקת שומן בריאה. עם זאת, מחקרים הראו כי נוכחות שומן בבטן עלולה להפריע לייצור הטסטוסטרון ולהחמיר עוד יותר את מצבורי השומן בבטן.  עודף שומן בטני לא רק מפחית את ייצור הטסטוסטרון, אלא קשור גם לעלייה באסטרוגן, ההורמון הנשי, אצל גברים. 

הפחתת השומן אפשרית באמצעות תזונה בריאה וספורט. אבל אם אלה לא עוזרים, ניתן לבחור בניתוח שאיבת שומן, או בחלופה הלא פולשנית, המסת שומן בטני

המסת שומן לגברים עשויה להועיל לבריאות הכללית שלהם!

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

מי מועמדים טובים להמסת שומן בבטן?

האנשים המתאימים לטיפולי המסת שומן בבטן הם:

  • אנשים שמשקל גופם מאוזן וקרוב למשקל האידיאלי שלהם
  • אנשים שבריאותם הכללית תקינה
  • אנשים שמקפידים על פעילות גופנית ותזונה בריאה, ובכול זאת לא מצליחים להיפטר מעודפי השומן בבטן

המסת שומן בבטן היא לא הליך שמתאים לאנשים שרוצים לרדת במשקל, וגם לא לאנשים שלא יתחייבו לאחר הטיפול לאורח חיים בריא, כלומר תזונה נכונה ופעילות גופנית. 

קחו בחשבון שלאחר טיפולי המסת השומן האחריות לשמור על התוצאות הטובות היא עליכם. אם לא תקפידו, אם תתחילו לזלול כל דבר, אם תתעצלו להתאמן – תאי שומן חדשים יתחילו להצטבר וליצור כיסי שומן חדשים באזורים שונים בגופכם.

יתרונות המסת שומן בבטן – בדרך לא פולשנית

  • היתרון הגדול ביותר של השיטות להמסת שומן בבטן, הוא שאין צורך לעבור ניתוח, לא הרדמה מלאה, לא תפרים וגם לא תקופת החלמה ארוכה.
  • המסת שומן בבטן מציעה למטופל ולמטופלת אמצעי לחיטוב הגוף מבלי לעבור הליך כירורגי.
  • המסת שומן בבטן נעשית באמצעות מכשירים המסוגלים להתמקד באזור הבטן בלבד, כדי לפתור את בעיית השומן העודף באזור זה. היא מעולה במיוחד לאנשים רזים שלא מחפשים אחר דרכים לרדת במשקל. הם רק להיפטר מהשומן העקשני בבטן.
  • כיוון שלא מדובר בניתוח פולשני, הליך המסת השומן בבטן כמעט ולא כרוך בסיכונים.

החל מאיזה גיל אפשר לעבור טיפול להמסת השומן בבטן?

ילדים ובני נוער סובלים מעודף שומן, המצטבר גם באזור הבטן, בגלל נטייה גנטית או בגלל אורח חיים שאינו מקפיד על תזונה בריאה ועל פעילות גופנית תקינה. 

עד שהגוף לא מסיים את שלבי ההתפתחות שלו, מה שקורה בדרך כלל עד גיל 18, החבר׳ה הצעירים יותר הם לא מועמדים טובים לטיפולי המסת שומן בבטן. במקרים שכאלה עדיף לשוחח עם הרופא, להזמין תור אצל הדיאטנית ולוודא שהילדים אוכלים בריא ומתעמלים כנדרש. 

כמה עולה המסת שומן בבטן?

המחירים של טיפולי המסת שומן בבטן תלויים בכמה גורמים, וביניהם: הטכנולוגיה והמכשיר המשמשים להליך המסת השומן, מיקום הקליניקה (במרכז או בפריפריה, כאשר המחירים במרכז מטבע הדברים גבוהים יותר), המוניטין של המומחה המבצע את הטיפול, האזור המטופל וגודלו, כאשר הבטן מטבעה נחשבת לאזור גדול יחסית. 

בכול אופן, המחירים להמסת שומן בבטן יכולים לנוע בין 7,000 שקלים ל-15,000 שקלים.  

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

אולי יעניין אותך גם?

המסת שומן לנשים

שומן בטני בקרב נשים

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד שומן בטני לנשים –

קראו עוד »
המסת שומן בבטן

איך להוריד שומן בטני?

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד איך להיפטר מהשומן הבטני?

קראו עוד »
שומן בטני לפני ואחרי

שומן בטני

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד מהו שומן בטני? בגוף

קראו עוד »
דילוג לתוכן