הקפאת שומן בבטן

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

הצרת היקפים

האם הקפאת שומן היא התשובה לשומן העיקש שהצטבר לו בבטן ומסרב לזוז משם? 

ילדת במזל טוב לפני כמעט שנתיים. החיים נכנסו לשגרה והחודשים הראשונים חסרי השינה כבר מאחורייך. היומיום שלך מתחיל להיראות כמו פעם, לפני התינוק. אבל הגוף שלך לא.

אתה מקדיש זמן לטיפוח המראה, חשוב לך להיראות מוצק ואנרגטי. אתה מקפיד על אימונים בחדר הכושר ועל תזונה נכונה ובריאה. ולמרות זאת, אתה לא מצליח להיפטר מהכרס הקטנה שמתחילה לתפוח מבלי להתחשב בכול המאמצים שאתה עושה כדי לסלק אותה ולהישאר מחוטב ושרירי. 

אם שני התיאורים הללו איכשהו מתאימים גם למצב שלכם – הגעתם למקום הנכון. 

אנחנו כאן כדי להנגיש לכם את כל המידע הקשור לדרך שבה תוכלו סוף סוף להיפטר מתאי השומן הבטני העקשנים שהצטברו לכם בבטן. ואל תדאגו – זה בלי ניתוח!

לקוחות מספרים

מעל 90% מהגולשים ציינו שהמידע באתר עזר להם למצוא את הטיפול והקליניקה המתאימה עבורם

האם הקפאת שומן יכולה להסיר את כל שכבות השומן בבטן?

לפני שנמשיך, בואו קודם כל נבהיר על אילו תאי שומן אנחנו מדברים.

בגוף קיימים שני סוגים שונים של שומן:

 • שומן תת עורי (זה שמתגלגל מעל לחגורת המכנסיים)
 • ושומן קרביים (זה שמצפה את האיברים שלנו וקשור לסכנת סוכרת ומחלות לב)

מכאן ואילך נתייחס רק לשומן התת עורי, שכן זהו סוג השומן שאליו מתייחס הליך הקפאת השומן, המכונה בשפה המקצועית קריוליפוליזה (Cryolipolysis) – קריו – הקפאה / ליפו – שומן.

איך נפטרים מתאי שומן עודפים בבטן?

פיסול גוף, או הקפאת שומן ללא ניתוח – הוא הליך שקיים בענף האסתטיקה כבר זמן מה, אבל בדומה להסרת שיער בלייזר וזריקות בוטוקס, מרפאות חדשות להקפאת שומן צצות היום בכול מקום – דבר המצביע על כך שהישראלים מעוניינים לנסות טיפול זה ולחזור לטיפולים נוספים.

כל אלה שהתנסו וראו את התוצאות בעצמם, הפכו כעת לתומכים נלהבים ש׳רצים לספר לחבר׳ה׳ על האלטרנטיבה הלא פולשנית והמופלאה הזו לסילוק עודפי שומן. זאת ועוד, נראה שמגמת העלייה במספר המטופלים בהקפאת שומן, תתחיל עוד מעט להשיג את מספר טיפולי הבוטוקס. 

ההבטחה להפחית 30%-20% שומן באזור המטופל, ללא צורך בהשבתה, בלי דיאטה ובלי אימונים אינטנסיביים – מתחילה למשוך לקריוליפוליזה אנשים רבים שמקווים להיפטר סוף סוף מהשומנים בבטן ואגב כך להרוויח גם הצרת היקפים

אגב, שימוש בטמפרטורות כדי להיפטר משומנים באזור הבטן ללא ניתוח פועל בשני הכיוונים, כמו הקפאת שומן כך גם המסת שומן בבטן בעזרת יישום טמפרטורות חמות תביא לאותה תוצאה.

איך נפטרים מתאי שומן עודפים בבטן?

מדענים גילו שטמפרטורות קיצוניות – הן חמות והן קרות – משפיעות על תאי השומן בשכבות הקרובות לפני העור, וממיתות אותם מבלי לפגוע ברקמת העור, שאינה מושפעת מהחום או הקור המופעלים בשעת הטיפול.

תאי שומן מתים אלה מסולקים אחר כך בהדרגה על ידי מערכת כלי הלימפה של הגוף, כמו כל פסולת אחרת המורחקת מהגוף.

משהתגלתה הדרך לסילוק שומנים ללא ניתוח שאיבת שומן, החלו להופיע בשוק מגוון של מכשירים המיועדים לטיפולי הקפאת שומן או המסת שומן בחום ללא ניתוח.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

למי מתאים לעבור הקפאת שומן בבטן?

 • אתם קרובים למשקל היעד שלכם – למרות שהקפאת שומן אכן נפטרת מתאי השומן, היא לא אמורה להיות טיפול שעוזר לאנשים לרדת במשקל. בדרך כלל אנשים מאבדים עד 25% מהשומן הלא רצוי באזור המטופל, במקרה שלנו – בבטן.

  תזמון טיפולים מרובים יכול לעזור לכם לאבד קצת יותר שומן, אבל הקפאת שומן לבד לא יכולה להוריד קילוגרמים נוספים.
 • נמאס לכם מהשומן העודף והעקשן הזה בבטן – שומן יכול להיות די טריקי. יתכן ומשקל הגוף שלכם מאוזן ועדיין הבטן מלאה במשקעי שומן. לא משנה כמה אתם מקפידים על דיאטה ואימונים, השומן הזה נשאר במקומו. עבורכם, הקפאת שומן היא פתרון אידיאלי כי היא מסירה את השומן לצמיתות מבלי שתצטרכו לעבור ניתוח.

 • אתם בדרך כלל בריאים – למרות שהקפאת שומן לא כרוכה בניתוח, ובדרך כלל יש בה פחות סיכונים מניתוח וזמן החלמה כמעט אפסי, עדיין מדובר על הליך רפואי שמומלץ בדרך כלל לאנשים במצב בריאותי טוב.

  קיים סיכון מסוים לתופעות לוואי לאחר ההליך, כמו מיחושי עצבים וחבלות. אך ככול שאתם בריאים יותר, כך הסיכוי לתופעות לוואי קטן. המטפל יבדוק את מצבכם הבריאותי ויחליט אם הליך זה מתאים לכם, או לא.
 • את לא בהריון ולא מתכננת הריון – חיטוב הגוף זה כנראה לא הרעיון הכי טוב כשאת בהריון. ההריון משנה את הגוף בדרכים רבות, ובסופו של דבר את עלולה למצוא את עצמך לאחר ההיריון, עם משקעי שומן נוספים בבטן. כלומר, התוצאות של הטיפול בהקפאת שומן פשוט ייעלמו.

  אם כרגע את לא בהריון, אבל שוקלת זאת בעתיד, מומלץ לדחות את כל טיפולי הקפאת השומן עד לאחר שתלדי את כל הילדים. מכיוון שאת לא ממש יכולה לחזות כיצד ישנה ההיריון את גופך, יש אפשרות שתפתחי משקעי שומן נוספים במהלך ההריונות. אז הגיוני להמתין עד שתסיימי את תקופת הלידות שלך ורק אז תיגשי לטיפולי הקפאת שומן.

 • יש לכם בבטן מספיק שומן שניתן לטפל בו – כדי שהקפאת השומן תעבוד ביעילות, אתם צריכים מספיק שומן באזור המטופל. אם אתם מסוגלים לתפוס ולצבוט בכ-2.5 סנטימטרים בבטן, סימן שיש לכם מספיק שומן.

  יש אנשים שיש להם כמות מספקת של שומן, ובכול זאת יישומי היניקה הקשורים להליך הקפאת שומן לא עובדים עליהם. אם זה המקרה שלכם, המטפל יוכל להמליץ אולי על המסת שומנים בחום.

 • אתם לא מעוניינים בניתוח שאיבת שומן – עבור אנשים מסוימים הקפאת שומן יכולה להיות חלופה נהדרת לניתוח המסורתי. אם דנתם על ניתוח שאיבת שומן עם המנתח הפלסטי, ובסופו של דבר פסלתם אפשרות זו, הקפאת שומן עשויה להתאים לכם.

 • אתם מבינים איך הטיפול עובד – חשוב שתבינו כיצד עובד תהליך הקפאת השומן, למה אתם יכולים לצפות מבחינת התוצאות, מהו זמן ההחלמה ומהן תופעות הלוואי שאתם עלולים לחוות. חשוב שתבינו במה מדובר, לפני שתקבלו על עצמכם לעבור את הטיפול.

מאיזה גיל מותר לעבור הקפאת שומן בבטן?

אין הגבלות גיל על הקפאת שומן, ובאופן כללי זה הליך בטוח מאוד עבור רוב המבוגרים. עם זאת, אם אתם מתחת לגיל 18 חשוב שתדונו על כך עם ההורים. הם גם יצטרכו ללוות אתכם בכול הפגישות עם המטפל, ולחתום על טפסי ההסכמה הדרושים.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

יתרונות הטיפול

הליך הקפאת שומן מאושר על ידי ה-FDA

התוצאות מתבטאות במראה טבעי

ההליך הטיפולי נוח ונעים

ההליך לא כרוך בניתוח, תפרים וזמן השבתה

מתי רואים תוצאות?

ניתן להרגיש שינוי ולראות תוצאות כ-3-1 חודשים לאחר הטיפול. 25%-20% מהפחתת השומן צפויים להיראות לאחר שני טיפולים. 6-3 חודשים לאחר הטיפול השני, אפשר כבר לראות את התוצאות הטובות ביותר.

חשוב להבין שהליך סילוק השומנים המתים מהגוף מתבצע בהדרגה בעזרת מערכת כלי הלימפה. לכן, עד שכל תאי השומן (שהומתו על ידי ההקפאה) יסולקו מהגוף, יעברו כמה חודשים. בוקר אחד תסתכלו במראה ותראו שהבטן השמנונית השתטחה.

האם אפשר לעלות במשקל לאחר הקפאת שומן בבטן?

הכול תלוי בכם. אם לאחר טיפולי הקפאת שומן לא תשנו את אורח החיים – כלומר לא תבחרו בתזונה בריאה בלבד ולא תקפידו על אימוני כושר באופן קבוע ועקבי – השומנים יתחילו להצטבר מחדש, והתוצאות הנפלאות שהיו מנת חלקכם לאחר טיפולי הקפאת השומן, ייעלמו כלא היו.

זו האחריות שלכם לשמור על המשקל, על הבריאות ועל הכושר כדי שהגוף יישאר מחוטב והבטן שטוחה ימים רבים לאחר אותם טיפולים להסרת עודפי שומן בהקפאה.

עלויות שאיבת שומן ללא ניתוח

באופן כללי, מחירי הטיפולים להקפאת שומן או להמסת שומן – שתי הטכניקות הכלולות בהליך שאיבת שומן ללא ניתוח – תלויים במספר גורמים כמו, מיקום הקליניקה (במרכז או בפריפריה), המוניטין של המטפל, סוג המכשור המשמש את המטפל, המצב האינדיבידואלי של המטופל ומספר הטיפולים הנדרש כדי להיפטר מהשומנים בבטנו.

ומשאמרנו זאת:

ולבסוף אנקדוטה נחמדה – מארטיקים ועד להקפאת שומן

קריוליפוליזה הומצאה בין השאר על ידי התבוננות במה שיכול להתרחש כאשר ילדים מרבים לאכול ארטיקים. האגדה מספרת שאחד הממציאים של הליך הקריוליפוליזה הסתקרן מהתופעה שנקראת ׳נמק שומן המושהה בקור׳, שהתרחשה לאחר שילדים צעירים השהו בטעות, במשך מספר דקות, את הארטיקים על הלחי. 

דגימות עור שנלקחו מחלק מהילדים האלה הראו דלקת בשומן אבל עור שנותר ללא פגע. המסקנה המתבקשת היתה – השומן כנראה רגיש יותר לפגיעות קור בהשוואה לסוגי רקמות אחרים. ומכאן הכול החל להתגלגל. בשנת 2010 אישר ה-FDA את השימוש בטכנולוגיית הקריוליפוליזה לסילוק עודפי שומן באזורי הגוף השונים.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

לקוחות מספרים

אולי יעניין אותך גם?

המסת שומן לנשים

שומן בטני בקרב נשים

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד שומן בטני לנשים –

קראו עוד »
המסת שומן בבטן

איך להוריד שומן בטני?

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד איך להיפטר מהשומן הבטני?

קראו עוד »
שומן בטני לפני ואחרי

שומן בטני

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד מהו שומן בטני? בגוף

קראו עוד »
דילוג לתוכן