הקפאת שומן - המסת שומן בקור

אחד הנושאים המדוברים ביותר בשיחות בין חברים הוא האפשרות החדשה להיפטר משומנים עקשניים, לחטב ולמצק את הגוף, מבלי להיכנס לחדר הניתוח. יש הרבה באז מסביב להקפאת שומן וזה לא מפתיע. טיפול זה מבטיח שיוכל לחסל תאי שומן עקשניים שלא מגיבים לדיאטות ולפעילות הגופנית שלכם, תוך מיקוד הטיפול באזורים נקודתיים כמו הזרועות, הישבן או הסנטר. גם לא תצטרכו לשריין לעצמכם ימי החלמה כי זה לא ניתוח. נשמע טוב מכדי שזה יהיה אמיתי? בואו נגלה.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

מה ההבדל בין הקפאת שומן לשאיבת שומן?

כדי להגיע להחלטה מושכלת אם הקפאת שומן מתאימה לכם, חשוב להבין במה בדיוק מדובר כשאומרים ׳שאיבת שומן׳ ׳הקפאת שומן׳ או ׳המסת שומן׳. 

מבולבלים? לא נורא כי הסיפור הזה די פשוט. בואו נתחיל לעשות סדר.

שאיבת שומן – מהי?

שאיבת שומן היא פעולה המשתמשת בטכנולוגיות שונות לסילוק תאי שומן עודפים מהגוף.

עד לשנים האחרונות בוצעה שאיבת השומן רק בחדרי הניתוח, אבל כעת היא זמינה גם בשתי טכנולוגיות חדישות ולא פולשניות: 

 • הקפאת שומן
 • והמסת שומן בחום

למעשה, שאיבת שומן ללא ניתוח משתמשת בטכנולוגיות המפיקות טמפרטורות קיצוניות – חמות או קרות – כדי להמית תאי שומן עודפים.

הקפאת שומן – מהי?

הקפאת שומן היא טכנולוגיה המשמשת לפירוק תאי שומן עודפים בגוף תוך חשיפתם לקור.

הליך הקפאת השומנים התגלה לראשונה לאחר שרופאים הבחינו בירידה ברמת שומן הלחיים של ילדים שאכלו הרבה קרטיבים. בין אם זו אמת או אגדה אורבנית, הקפאת שומן כטיפול להסרת תאי שומן עודפים, אושרה לראשונה על ידי ה-FDA בשנת 2010, ומאז היא זוכה לתשומת לב ולהתעניינות רבה. 

המסת שומן בקור – מהי?

אופס. הביטוי ׳המסת שומן בקור׳ הוא למעשה שגיאה שניתן למצוא במאמרים רבים באתרי האינטרנט. בואו נחשוב רגע על הביטוי הזה – ׳המסה בקור?׳ נשמע לכם הגיוני? הרי זה דבר והיפוכו! המסת שומן היא פעולה שתמוסס את השומן בטמפרטורות חמות, לא קרות. נכון? 

אז המסת שומן נעשית בחום, והקפאת שומן בקור.

אוקיי, כעת כשכל המושגים ברורים ומובנים. אפשר להמשיך הלאה.

אספנו עבורכם את כל המידע שחשוב להכיר ולהבין על הקפאת שומן כפתרון מעולה לסילוק שומנים מיותרים ועקשניים ולחיטוב הגוף שלכם. 

מהי הקפאת שומן?

הקפאת שומן, הידועה רשמית בשם קריוליפוליזה (Cryolipolysis), מיתגה מחדש את הטיפול לסילוק תאי שומן עודפים מהגוף. 

טיפול בהקפאת שומן נעשה בקור של -11OC ומאפשר להיפטר מתאי שומן עקשניים באזורים שונים בגוף. 

המדע העומד מאחורי הקפאת שומן הוא פשוט: תאי השומן רגישים יותר לטמפרטורה הקרה מאשר רקמות העור. מסיבה זו ניתן להקפיא את תאי השומן, מבלי לחשוש לפגיעה בעור באזור המטופל.

 

הקפאת שומן בירכיים - לפני ואחרי

הקפאת שומן - לפני ואחרי

הקפאת שומן – איך זה עובד?

קריוליפוליזה, או הקפאת שומן, אינו ניתוח ולא עושה שימוש במחטים. הרופא משתמש במכשיר אליו מחוברים התקנים המונחים על האזור המטופל ומתקררים במהירות. התקנים אלה יישארו במקומם למשך כ-35 דקות עד שעה וחצי ויפעילו כוח יניקה דמוי ואקום שיפעלו על תאי השומן. 

תאי השומן הנמצאים מתחת לעור באזור המטופל יוקפאו וכתוצאה מכך ימותו. תהליך ביולוגי זה נקרא אפופטוזיס (Apoptosis) או מות תאים. 

במהלך זמן זה, יושמדו כ-25%-20% מתאי השומן באזור המטופל.

מה קורה לאחר שהתאים מתים?

הגוף סופג את תאי השומן ההרוסים והמתים ומערכת כלי הלימפה מפרקת את התאים ומפרישה אותם מהגוף כחומר פסולת, בפעולה אטית שנמשכת מספר שבועות.

בדרך כלל טיפול אחד בהקפאת שומן לא יספיק לסילוק מצבורי השומן העודף, אז קחו בחשבון שיהיה עליכם להגיע למספר טיפולים, לפי הנדרש לסילוק השומן העודף מהגוף שלכם.

כמה זמן עד שאפשר יהיה לראות תוצאות?

בדרך כלל, התוצאות יתחילו להיראות לאחר כ-4-3 שבועות, כשהתוצאות הסופיות יופיעו לאחר כ-6 חודשים.

הקפאת שומן לא מציעה תוצאות מרגשות מידיות. לכן, יהיה עליכם להמתין מספר חודשים עד שניתן יהיה להבחין בהפחתה גלויה של שומנים באזורים המטופלים. המשמעות היא שצריך להתאזר בסבלנות כדי ליהנות מתוצאות מפליאות.

 

למה התוצאות לא מיידיות?

קודם כל בגלל שיש צורך במספר טיפולים לסילוק עודפי השומן העקשניים, ושנית, כיוון שפעולת מערכת כלי הלימפה, המסלקת את תאי השומן המתים מהגוף, היא הליך ממושך שמשתרע על פני מספר שבועות. כלומר, ייקח זמן עד שתוכלו לראות את התוצאות הסופיות. 

איכות התוצאות תלויה גם בכם! 

כדי להצליח לשמור על התוצאות שהניבה לכם הקפאת השומן, ולמנוע היווצרות של משקעי שומן חדשים יהיה עליכם להתחייב לתזונה בריאה ולאימון גופני באופן קבוע. 

אחרי הכול, הריסת תאי השומן בגוף שלכם לא יכולה להיות תעודת ביטוח מפני עלייה במשקל בעתיד, במיוחד אם המטבוליזם (חילוף החומרים) של הגוף שלכם הוא אטי מלכתחילה.

 

האם התוצאות יישארו לנצח?

חשוב להדגיש כי מתאר הגוף החדש שקיבלתם יחזיק מעמד כל עוד אתם מנהלים אורח חיים בריא. כן, האחריות מוטלת גם עליכם. כדי שהשומנים לא ישובו ויתיישבו בגוף, חשוב להתחייב לתזונה בריאה ולאימון גופני. 

למעשה, אתם קובעים אם הגוף המחוטב שקיבלתם מחדש יישאר מחוטב לאורך זמן או לא.

 

האם הקפאת שומן תסלק מהגוף את כל סוגי השומן?

הליך הקפאת השומן משפיע רק על השומן שנמצא מתחת לפני העור. במילים אחרות, ההקפאה מתמקדת בשומן שהצטבר על פני השטח, ולא משפיע על השומן בקרביים (החשוב לא פחות כשרוצים לרדת במשקל).

מהו שומן הקרביים? זה שומן שנוצר עמוק בתוך חלל הבטן. לעתים קרובות שומן זה עוטף איברים פנימיים כמו הכבד והמעיים. המדענים קישרו כמה מחלות כרוניות לשומנים אלה (כמו סוכרת מסוג 2, מחלות לב וסרטן). אם המותניים שלכם עבות, מה שצריך להדאיג אתכם זה שומן הקרביים בבטן.

הקפאת שומן - לפני ואחרי

הקפאת שומן - לפני אחרי

הקפאת שומן - לפני ואחרי

הקפאת שומן לפני ואחרי

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

יתרונות הטיפול

מספר הטיפולים הרב המתבצע בארץ מדי שבוע באנשים, חלקם ידוענים וחלקם אנשים כמונו וכמוכם, המגיעים לקליניקות השונות כדי להיפטר מעודפי שומנים באמצעות הקפאת שומן – יכול להעיד על היתרונות המובהקים של טיפול זה לחיטוב הגוף. ההצלחה מדברת בעד עצמה!

 

באילו יתרונות מדובר?

לטיפול בהקפאת שומן ללא ניתוח יש מספר יתרונות אבל העיקרי שבהם הוא שלא תצטרכו לעבור ניתוח!

אם עד עכשיו חלמתם על הצרת היקפים וחיטוב הגוף אבל חששתם מההליך הניתוחי, הגיע לשכונה טיפול חדש, המייצג את עולם האסתטיקה של המאה ה-21 – הליך הקפאת שומן לא פולשני שמאפשר להיפטר משומנים גם בלי ניתוח. 

ההליך הטיפולי שמציעים מכשירים להקפאת שומן כרוך באי נוחות קלה, אבל לרוב הוא די רגוע עד כדי כך שבזמן שמכשיר עובד ומפרק לכם את השומנים, אתם יכולים לגלוש בסלולרי, לראות מה חדש בפייסבוק או להציץ בווידאו שקיבלתם בווטסאפ.

מה עוד כייף בטיפול הזה? שלא צריך לשריין ימים להחלמה, כי זה לא ניתוח. לא פלא שרוב האנשים רואים בטיפול זה אלטרנטיבה בטוחה לניתוח שאיבת שומן המסורתי.

מכשירי ה-Cryo המיועדים להקפאת שומן בקור, מאפשרים לרופא להציע לכם טיפולים שיחטבו את הגוף לפי הצרכים האישיים שלכם, כמו: 

כמה עולה הקפאת שומן?

העלות היא יתרון נוסף של טיפולי הקפאת שומן. המחירים זולים בהרבה מניתוח שאיבת שומן. לדוגמא, סדרת טיפולי הקפאת שומן יכולה לעלות כ-4,800 שקלים.

למידע נוסף על מחירי הקפאה או המסת שומן לחצו כאן.

 

למי מתאים הטיפול?

הטיפול בהקפאת שומן מתאים לאנשים בריאים שמרוצים ממשקל גופם, כולל אנשים רזים, ורוצים רק שיפורים קלים שיעזרו להם להיפטר מעודפי שומן עקשניים שהם לא מצליחים לסלק. 

כשתגיעו לפגישת הייעוץ, הרופא יערוך מספר בדיקות כדי לבדוק את התאמתכם לטיפול, כגון: 

 • בדיקת רמת הגמישות של העור כדי לוודא שהעור שלכם ייראה טוב לאחר הוצאת נפח השומן שמתחתיו. אם העור שלכם רפוי, מומלץ להימנע מטיפול בהקפאת שומן.

   

 • בדיקת עובי הרקמה ואם היא ניתנת לצביטה, כי לוחות היניקה יכולים לטפל רק ברקמה שמאפשרת גישה אליה. אם הרקמה שלכם עבה ומוצקה, הרופא יתקשה לספק לכם תוצאה משמעותית.

   

 • בדיקה אם אתם סובלים מקריוגלובולינמיה (Cryoglobulinemia), מצב שבו חלבונים לא תקינים בדם מתעבים בעת חשיפת הגוף לטמפרטורות קרות.

   

 • בדיקה אם אתם סובלים מאורטיקריה קרה (Cold Urticaria), מצב שבו מרקם העור הנחשף לקור, הופך למרקם בצורה של כוורת.

   

 • בדיקה אם אתם סובלים מהמוגלובינוריה קרה פרוקסימאלית (Paroxysmal cold hemoglobinuria), סוג של אנמיה אשר משמידה את כדוריות הדם האדומות, כאשר הגוף נחשף לטמפרטורות קרות.

שימו לב, טיפול בהקפאת שומן לא מתאים למי שרוצה להיעזר בטיפול כדי לרדת במשקל, כי הקפאת שומן לא מייצרת ירידה כללית במשקל. 

כאמור, להקפאת שומן אין השפעה על מצבי שומן מסוכנים שהתמקמו עמוק יותר בקרביים. לכן, אם אתם רוצים להשיל מגופכם כמה קילוגרמים מיותרים, עדיף להשתמש בשיטות מוכחות להורדת משקל, ולא בהקפאת שומן.

כמה זמן לפני אירוע חשוב, כדאי להתחיל בטיפולי הקפאת שומן?

אם אתם מתכננים בשנה הקרובה חתונה או אירוע חשוב אחר, מומלץ לתזמן את הטיפולים לפחות שישה חודשים לפני האירוע. 

קחו בחשבון את ימי ההמתנה בין טיפול לטיפול, את מספר הטיפולים הנדרש במקרה שלכם, ואת תקופת הזמן הנדרשת עד לקבלת התוצאות הסופיות. והדרך הטובה ביותר לתזמון נכון של טיפולי הקפאת שומן, היא לקבוע פגישת ייעוץ עם הקליניקה, ברגע שידוע לכם מועד האירוע.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

האם להקפאת שומן יש תופעות לוואי?

מכיוון שמדובר על הליך לא פולשני, הסיכונים, באופן יחסי, הם נדירים מאוד. 

 • הליך הטיפול תלוי במכשיר ולא במיומנות המטפל, לכן, מצד אחד יש פחות טעויות אנוש, אך מצד שני יש פוטנציאל להסרת שומן לא אחידה שמותירה תלוליות ושקעים על פני העור.

   

 • זמן ההשבתה הוא כמעט אפסי, אבל ייתכנו חבורות ונפיחויות בעקבות פעולת המכשיר שגורמת למשיכה ויניקה חוזרת ונשנית של העור באזור המטופל. האזור החבול עשוי להיות רגיש למגע, והכאב העמום יכול להימשך מספר שבועות.

   

 • לפעמים נוצר באזור המטופל חוסר תחושה ממושך. זה קורה כאשר הטמפרטורה הקרה פוגעת באופן זמני בעצבים שמסביב לאזור המטופל.

   

 • תופעות לוואי אחרות כוללות גם רגישות בעור והתכווצויות שרירים.

מה ההבדל בין המסת שומן בקור לשאר השיטות?

זו אחת השאלות הנשאלות  ביותר ברחבי הרשת האינטרנטית. אבל, אם הגעתם עד כאן, אתם כבר מודעים לכך שאין דבר כזה ׳המסת שומן בקור׳. ואתם גם יודעים שיש שתי שיטות לשאיבת שומן ללא ניתוח: המסת שומן בחום או הקפאת שומן.

אם הכול ברור, בואו נשתמש בהגדרות הנכונות וננסח מחדש את השאלה המסקרנת:

 

מה ההבדל בין הקפאת שומן לשאר השיטות?

יש שלוש שיטות עיקריות לשאיבת שומן:

  • שאיבת שומן כירורגית
  • שאיבת שומן ללא ניתוח על ידי הקפאת שומן
  • שאיבת שומן ללא ניתוח על ידי המסת שומן בחום

שאיבת שומן כירורגית כרוכה בביצוע חתכים, בהחדרת צינורית המאפשרת לשאוב כמות שומן גדולה בבת אחת, בתפרים ובתקופת התאוששות והחלמה. 

הליך ניתוחי זה מאפשר, מטבע הדברים, להשיג תוצאות די מידיות. אחרי הכול, בשיטה זו השומן נשלף מהגוף, ואין צורך להמתין עד שמערכת הלימפה תעשה את שלה, תפרק ותסלק את פסולת השומנים מהגוף, כמו בטכניקות המשתמשות בהקפאת שומן או בהמסת שומן בחום.

 

מה ההבדל בין הקפאת שומן להמסת שומן בחום?

ההבדל המובהק בין שתי הטכניקות הוא שאחת מסלקת שומן באמצעות קור עז (מינוס 11OC) והשניה באמצעות חום גבוה (40OC-42OC).

חוץ מזה, הן די דומות: שתיהן מציעות טיפול לא פולשני לסילוק עודפי שומן ושתיהן משתמשות בטמפרטורות קיצוניות כדי להמית תאי שומן. אבל הדמיון לא מסתיים כאן. שני סוגי הטיפולים מתבססים על כך שהמערכת הלימפתית תעשה את שלה ותפרק את תאי השומן שהומתו ותסלק אותם בהדרגה מהגוף. 

בנוסף, שתי השיטות פוגעות בתאי השומן באופן אנוש, אך לא פוגעות בעור שמסביב. זאת משום שתאי השומן רגישים הרבה יותר לשינויי טמפרטורות מאשר רקמת העור.

 

הבדלים נוספים בין שתי השיטות:

 • משך הטיפול – המסת שומן נמשכת כ-25 דקות, הקפאת שומן בין 45-30 דקות.
 • מספר טיפולים נדרש – בשתי השיטות נדרשים מספר טיפולים, תלוי במטופל ובמכשיר המשמש לחיסול תאי השומן.
 • מועמדים אידיאליים – בשתי הטכניקות המועמדים האידיאליים הם אנשים בריאים, המנהלים אורח חיים בריא, ומטרתם להיפטר משומן עיקש ולא לרדת במשקל.
 • תופעות לוואי – בשתי השיטות תופעות הלוואי השכיחות עשויה להיות תחושה קלה של אי נוחות בזמן הטיפול, ובהמשך חבורות או נפיחות במשך כשבוע.
 • תוצאות – בהמסת שומן התוצאות יכולות להיראות תוך 4 חודשים, והתוצאות הסופיות ייראו לאחר כ-12 שבועות. בהקפאת שומן התוצאות יכולות להיראות לאחר כ-4-3 שבועות, והתוצאות הסופיות ייראו תוך 6-4 חודשים.
 • זמן השבתה – שתי הטכניקות כמעט ולא מצריכות זמן השבתה.

מכשירים נפוצים המשמשים להקפאת שומן

 • CoolSculpting – מכשיר פופולרי מאוד להקפאת שומן, הכולל 10 אפליקציות (ההתקנים המונחים על הגוף להקפאת האזור) שתוכננו באופן ייחודי כדי לשרת היטב אזורים שונים בגוף. מכשיר זה מציע משך טיפול קצר יחסית.
 • Clatuu – מכשיר זה מציע 6 אפליקציות שניתן למקד באזורי גוף ספציפיים.
 • CoolTech – משתמש בטכנולוגיית הקפאה מתקדמת שמגיעה מספרד ומאפשר מיקום התקני ההקפאה במיומנות ובנוחות בכול אזורי הגוף.

לבסוף, כמו סלבריטאים רבים, כוכבים וספורטאי על, שכבר בחרו לעבור טיפולים לא פולשניים לסילוק שומנים עקשניים מגופם באמצעות הקפאת שומן (למשל, קלואי קרדשיאן), כך גם אתם יכולים לבחור בהליך טיפולי זה וליהנות מגוף מחוטב ומוצק. 

אז אם אתן אימהות שהשלימו את הלידות שלהן ורוצות להחזיר לעצמכן את הגוף הצעיר והחטוב, או גברים, שנמאס להם מהכרס שאי אפשר להיפטר ממנה – טיפול בהקפאת שומן עשוי להיות הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

כאשר הטיפול להקפאת שומן מתבצע בבטחה על ידי איש מקצוע, הוא יוכל לסייע לכם להיפטר מעודפי השומן המציקים. עם זאת, כמו בטיפולים קוסמטיים אחרים, התוצאות מן הסתם עשויות להשתנות מאדם לאדם, כולל משך הזמן עד שיתגלו התוצאות האחרונות. כאשר אתם בוחרים במטפל מומחה ובעל ניסיון, תוכלו ליהנות מהפחתת שומן קלה, מקו מותניים משופר, ומהפחתה של בליטות שומניות באזורי הגוף השונים.

מהם החסרונות בטיפול הקפאת שומן?

עם כל היתרונות המרשימים שמציע לכם הטיפול בהקפאת שומן, להליך זה יש גם חסרונות, כאשר המשמעותי ביותר הוא הצורך לעבור יותר מטיפול אחד.

למעשה, הכול תלוי באזור בגוף שבו אתם רוצים למקד את הטיפול:

 • אם אתם רוצים לעבור טיפול ביותר מאשר באזור אחד בגוף, קרוב לוודאי שתצטרכו לחזור למספר טיפולים נוספים כדי שניתן יהיה להשיג את התוצאות הרצויות.
 • עבור אזורי גוף גדולים יותר (כמו בעת הקפאת שומן בטני), המטפל עשוי לדרוש מכם לחזור לקליניקה כל כמה שבועות, עד שיתחילו להופיע תוצאות משמעותיות.
 • בניגוד לתוצאות של ניתוח שאיבת שומן:
  • תוצאות הטיפול בהקפאת שומן הן פחות דרמטיות.
  • הטיפול מוגבל מבחינת גודל האזור שבו ניתן לטפל בטיפול אחד.
  • התוצאות יופיעו רק לאחר 3-2 חודשים ממועד הטיפול הראשון.

מהם הסיכונים בטיפול הקפאת שומן?

בין אם זו הקפאה או המסת שומן בטני, כל טיפול קוסמטי לחיטוב הגוף כרוך בכמה תופעות לוואי, אם כי אלה מועטות בלבד.

תופעות הלוואי בטיפול בהקפאת שומן:

 • חלק מהמטופלים מדווחים על תחושה של קהות באזור הטיפול. במהלך הטיפול בהקפאת שומן הרופא מניח התקן קר מאוד על האזור המטופל. זה יכול ליצור תחושה של משיכה או תלישה שתימשך במשך שעה עד שעתיים, כלומר כל עוד נמשך הליך הטיפול.
 • חוקרים מצאו שתופעות הלוואי השכיחות של הקפאת שומן הן: כאב, עקצוץ או גירוד באזור המטופל. תחושות אלה מתחילות בדרך כלל זמן קצר לאחר הטיפול ועשויות להימשך עד כשבועיים לאחריו. הסיבה לכך היא מן הסתם הקור הקיצוני אליו נחשפים העור והרקמות האחרות במהלך הטיפול. מחקר שנערך בשנת 2015 וסקר את התוצאות של אנשים שעברו, ביחד, במשך שנה אחת 554 טיפולי הקפאת שומן, מצא שכל כאב לאחר הטיפול נמשך בדרך כלל בין 11 ל- ימים ואחר כך נעלם מעצמו.
 • תופעות לוואי נפוצות בטיפול בהקפאת שומן כוללות כמה תסמינים שכולם ממוקמים במקום בו בוצע הטיפול:
  • אדמומיות זמנית
  • נפיחות
  • חבורות
 • רגישות מוגברת בעור

תופעות לוואי אלה מתרחשות בגלל שהקפאת השומן משפיעה על העור בצורה דומה לזיהום, ובמקרה זה הוא מכוון לרקמת השומן הנמצאת ממש מתחת לעור. עם זאת, הקפאת שומן היא טיפול בטוח שלא חושף את המטופלים לכוויות קור.

 • היפרפלזיה של שומן פרדוקסלי (Paradoxical adipose hyperplasia) באזור המטופל היא תופעת לוואי נדירה מאוד של הקפאת שומן אבל חמורה. זה קורה בעיקר אצל גברים.

המשמעות היא שתאי השומן באזור הטיפול גדלים יותר משהם קטנים. המדענים עדיין לא מבינים לגמרי מדוע זה קורה. אמנם, מדובר בתופעת לוואי קוסמטית ולא מסוכנת פיזית, אבל היפרפלזיה של השומן הפרדוקסלי לא נעלמת מעצמה.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שטיפול נכון בהקפאת שומן, בין אם לצורך הצרת היקפים או לחיטוב הצוואר, מאפשר לכם להפחית תופעות אלה עד למינימום, אם בכלל.

 

האם יש טיפולים נוספים שניתן לעשות כדי לזרז את תהליך ההחלמה והיעילות של הקפאת שומן?

הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם לייעל ולהאיץ את ההחלמה לאחר טיפול בהקפאת שומן:

 • להשתמש בארניקה – זו תרופה הומאופטית בצורת משחה או גלולות. ארניקה הוא צמח מרפא טבעי המשמש לטיפול בחבלות ובכאבים. מומלץ ליטול גלולות ארניקה כמה ימים לפני הטיפול. זה יסייע למניעת חבורות, במיוחד אם העור שלכם רגיש והופך לכחול עם כל מכה קלה. לאחר הטיפול, מריחת משחת ארניקה על העור באזור המטופל מספר פעמים ביום, תקל מיידית על הכאב.
 • להשתמש בתחבושת דחיסה (אלסטית) – יש מטפלים הממליצים על שימוש בגרב או בתחבושת דחיסה לאחר הטיפול, לפחות 8 שעות ביום למשך כמה שבועות. זה יקל על הכאב והנפיחות.
 • לשתות הרבה מים – המטרה היא לסלק מהגוף את תאי השומן המתים, במהירות האפשרית. למרות שמדובר בתהליך טבעי, אתם לא רוצים להתחיל לאכול באופן מוגזם כדי לזרז את מערכת הלימפה. מים ישטפו את הרעלים והפסולת (כולל תאי השומן המתים). ככול שתשתו יותר מים, כך הפסולת תסולק מהר יותר.
 • להגביר את הניקוז הלימפתי בעזרת מכשיר רטט לכל הגוף (Whole Body Vibration) – כדי לזרז את הוצאת הפסולת והרעלים מרקמות הגוף.
 • להזיע (למשל באמצעות חום אינפרה אדום) – כדי להגביר את זרימת הדם ואת ניקוז הלימפה.

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

אולי יעניין אותך גם?

המסת שומן בזרועות

האם את מוכנה להשיג סוף סוף זרועות דקות ומחוטבות יותר? בארצנו השופעת בימים חמים, שרוולים קצרים או בגדים ללא שרוולים, הם פשוט חובה.  כל אישה

קראו עוד »
העלמת סנטר כפול

המסת שומן בסנטר

הפנים, זה הדבר שכולנו רואים כשאנחנו פוגשים מישהו לראשונה. למרבה הצער זה גם הדבר הראשון שאתם רואים כשאתם מתבוננים במראה ונאלצים להתמודד עם הסנטר הכפול

קראו עוד »

המסת שומן בבטן

קשה להיפטר משומן בבטן. לא פלא שאנשים רבים בוחרים בניתוח כדי להיפטר משומן עיקש זה. אלא שניתוח שאיבת שומן הוא לא הליך בטוח לכולם. למרבה

קראו עוד »
לפני הליך הקפאת שומן

המסת שומן בלייזר

אם אתם לא מצליחים להיפטר מכיסי שומן בשום דרך, הדיאטה לא עוזרת וגם לא הפעילות הגופנית, יתכן שהסרת שומן בלייזר היא הפתרון המתאים לכם. טיפולים

קראו עוד »