איך להוריד שומן בטני?

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

איך להיפטר מהשומן הבטני?

שמירה על בטן שטוחה תורמת לא רק ליצירת מראה נהדר, היא עוזרת לכם גם לחיות זמן רב יותר. עודפי שומן בטני יכולים להגביר את הסיכון למחלות כרוניות מסוימות והיקף מותניים גדול מדי קשור לסיכון גבוה יותר למחלות לב, סוכרת ואפילו סרטן. ישנן כמה דרכים שיעזרו לכם לרדת במשקל, להיפטר מהשומן הביטני ואגב כך לשפר גם את תפקוד כלי הדם ואיכות השינה שלכם.

אלו חלק מהשיטות באמעותן ניתן להיפטר מהשומן הבטני:

  • תזונה נכונה
  • תוכנית אימונים מותאמת אישית
  • טיפולים יחודיים וחדשניים ללא ניתוח וללא כאבים או החלמה
  • שיפור איכות השינה
  • מתן תשומת לב ללחץ נפשי ואורח חיים נוקשה
הקפאת שומן בטני

מעל 90% מהגולשים ציינו שהמידע באתר עזר להם למצוא את הטיפול והקליניקה המתאימה עבורם 

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

איך להוריד שומן בטני – ולהישאר מחוטבים ובריאים?

כדי להבין איך להפחית את השומן הבטני, כדאי להכיר קודם את הגורמים להיווצרותו של שומן זה בבטן.

אצל נשים נמצא קשר בין חוסר איזון הורמונלי ושומן בטני. המשמעות היא שנשים רבות עשויות לסבול משומן בטני לאחר לידה או מהצטברות שומן בטני בגיל המעבר, תקופות שבהן נשים חוות תנודות הורמונליות.

אצל גברים בשנות ה-50 לחייהם, תופעה של שומן בטני בגוף רזה או מלא, מתרחשת בגלל אבדן מסת שריר ככול שהם מתבגרים, והבעיה חמורה יותר בקרב גברים שאינם פעילים פיזית. איבוד מסת שריר מפחיתה את המהירות שבה הגוף משתמש בקלוריות, מה שמקשה יותר על שמירת משקל גוף בריא.

קשה מאוד להסיר שומן בטני, גם אם עושים דיאטה. עם זאת, ירידה במשקל יכולה לצמצם את היקף המותניים ולסייע להפחתת שומן הקרביים. אותו סוג של שומן בחלל הבטן שאינו נראה לעין אבל מגביר את הסיכונים הבריאותיים שלכם. בכול אופן, תזונה נכונה ואימון גופני יוכלו לעזור לכם להפחית את השומן הביטני.

קחו בחשבון שאיבוד שומן בטני דורש מאמץ וסבלנות. כדי לאבד שומן עודף ולמנוע ממנו לחזור, עדיף לשאוף לירידה איטית ויציבה במשקל.

איך נראה שומן בטני?

לקוחות מספרים

מהו שומן בטני?

שומן בטני אינו השומן המוגבל אך ורק לשכבה הנמצאת ממש מתחת לעור. זו נקראת ׳שומן תת עורי׳. השומן הביטני לעומת זאת כולל גם ׳שומן קרביים׳ שנמצא בעומק הבטן ומקיף את האיברים הפנימיים.

בלי קשר למשקל הגוף, היקף המותניים עשוי להעיד על סיכון בריאותי גבוה מאוד בקרב נשים וגברים כאחד, כאשר:

שומן בטני בקרב נשים: מסוכן מאוד כאשר היקף מותניים גדול מ-89 ס״מ.
שומן בטני בגברים: מסוכן מאוד כאשר היקף מותניים גדול מ-102 ס״מ.

כמות גדולה של שומן בטני מעלה את הסיכון למצבים רפואיים כגון:

דרכים להורדת שומן בטני באמצעות תזונה נכונה

תמיד אפשר להשתמש בהליך לשאיבת שומן ללא ניתוח. אבל אם אתם רוצים לעשות את המאמץ הזו בעצמכם, הנה כמה טיפים לתזונה נכונה שיעזרו לכם במשימה זו:

  • להרבות באכילת סיבים מסיסים – סיבים מסיסים סופגים מים ויוצרים ג׳ל שתורם לתחושת שובע, כך שתאכלו פחות באופן טבעי. אחד המחקרים מצא קשר בין צריכת סיבים מסיסים לירידה בשומן הביטני. כדי ליהנות מתזונה מצוינת זו, כל מה שעליכם לעשות זה לאכול הרבה פירות, ירקות, קטניות, שיבולת שועל ושעורה.

  • להימנע ממזונות עם שומני טראנס – בהתבסס על מחקר שנערך בקופים, מומלץ להימנע משומני טראנס הגורמים לצבירת רמות גבוהות יותר של שומן בטני בהשוואה למזונות עשירים בשומן חד בלתי רווי. שומני טראנס שימשו בעבר לייצור ממרחים ומרגרינה, אבל היום רוב יצרני המזון הפסיקו להשתמש בהם.

  • למתן את צריכת האלכוהול – אלכוהול יכול אמנם לספק כמה יתרונות בריאותיים, אבל לפי המחקר, יותר מדי אלכוהול עלול לתרום להצטברות שומנים בבטן. צמצום צריכת האלכוהול יוכל לסייע לצמצום היקף המותניים. לא צריך לוותר כליל על אלכוהול, אבל הגבלת הכמות שאתם שותים ביום אחד לשני משקאות או פחות לגברים, ולמשקה אחד או פחות לנשים, תוכל לעזור.
הקפאת שומן בטני

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

שריפת שומן בטני

הבטן הבולטת מתסכלת ואתם מחפשים דרך לשריפת השומן הבטני, מבלי לעבור ניתוח? אתם לא לבד!

השומן הבטני מפריע לאנשים רבים שרוצים להישאר בריאים ולהיראות במיטבם. למרבה המזל יש היום פתרונות שיעזרו לכם להשיג גוף חטוב עם בטן שטוחה.

אבל קודם כל, בואו לגלות כמה דברים מעניינים על רקמת השומן בגוף!

מה כל כך מיוחד ברקמת השומן?

בגוף קיימים שני סוגי שומן: שומן תת עורי הנמצא באזורי הגוף השונים (ואפשר לצבוט באצבעות); ושומן קרביים הנמצא בעומק הבטן ועוטף את הכבד ואיברים חיוניים אחרים.

עד לפני כמה שנים, תפקידה של רקמת השומן נחשב כלא יותר מאשר מחסן לאגירת תאי שומן, הממתינים באופן פסיבי לניצולם כמקור אנרגיה. הסברה היתה שהסיכון העיקרי של שומן הקרביים נעוץ בהשפעתו על ייצור הכולסטרול.

היום, החוקרים יודעים שהסיפור מורכב יותר.
המחקר זיהה את רקמת השומן כאיבר אנדוקריני המפריש חומרים שונים המשפיעים באופן מרחיק לכת על רקמות אחרות. לפי המחקר, השומן התת עורי מייצר שיעור גבוה יותר של חומרים מועילים לבריאות, ואילו שומן הקרביים מייצר שיעור גבוה יותר של חומרים מזיקים שעלולים לגרום למגוון רחב של מחלות חמורות!

איך המידע הזה עוזר לשריפת השומן בבטן?

טכניקות לשריפת שומן בטני מתייחסות בנפרד לכול אחד משני סוגי השומן:

את השומן התת עורי בבטן ניתן להפחית באמצעות טיפולים לא פולשניים, המקררים או מחממים את תאי השומן וגורמים לפירוקם. תאים מתים אלה מסולקים מהגוף בהדרגה בתהליך הטבעי של חילוף החומרים ומשאירים אתכם עם בטן שטוחה יותר.

את שומן הקרביים בעומק הבטן ניתן להפחית באמצעות שינוי אורח החיים והקפדה על תזונה בריאה ופעילות גופנית המתמקדת בתרגילים אירוביים ובאימוני כוח (כמו הרמת משקולות). קצת משמעת עצמית תאפשר לכם להיפטר מהבטן התפוחה.

המסת שומן בטני

תרגילים להורדת שומן בטני: אמון אירובי ואימון התנגדות

אפשר לחזק ולהגמיש את שרירי הבטן בעזרת תרגילי כפיפות בטן או תרגילים אחרים המתמקדים בבטן. אבל החדשות הטובות הן ששומן הקרביים מגיב לדיאטה ולפעילות הגופנית שיכולים לעזור לכם להיפטר ממשקל עודף ולהפחית את השומן בגוף. הנה כמה המלצות לתרגילים פיזיים שעשויים לעזור לכם במשימת הפחתת השומן הביטני.

אימון אירובי, הנקרא גם אימון קרדיו (לב), מעלה את קצב פעימות הלב ומשפר את מערכות הלב/ריאה של הגוף, מביא הן לשיפור סיבולת הלב והריאה והן לשיפור התפקוד שלהם. לפי המחקר, אימון אירובי (עדיף בעצימות גבוהה) עשוי להיות יעיל גם להפחתת השומן הביטני.

אימון התנגדות (הרמת משקולות או אימוני כוח), מסייע לשימור ולהעלאת מסת השריר. יש מחקרים שגילו כי אימוני התנגדות יכולים להועיל גם לחיסול השומן הביטני.

מחקר אחר שכלל בני נוער עם עודף משקל, הראה כי שילוב של אימונים אירוביים יחד עם אימוני התנגדות יכול להוביל לירידה גדולה ביותר בשומן הקרביים.

בכל מקרה, לפני שמתחילים באימון הגופני, יש להתייעץ עם הרופא.

הקשר שבין שומן בטני ללחץ נפשי

כבר הזכרנו את הקשר בין חוסר איזון הורמונלי לבין עלייה בשומן הביטני בקרב נשים, אבל עדיין לא דיברנו על הקשר בין מתח לבין עלייה בשומן הביטני. ובכן הסטרס מפעיל את בלוטות יותרת הכליה כדי ליצור קורטיזול, הידוע גם כהורמון הלחץ.

לפי מחקרים, רמות גבוהות של קורטיזול מגבירות את התיאבון מה שמשפיע על הגדלת מצבורי השומן הביטני כמו גם על העלייה בהיקף המותניים.

איכות השינה

זה לא סוד שהשינה חשובה להיבטים שונים של הבריאות שלנו, כולל משקל הגוף. לפי המחקר, שינה שאינה מספקת עשויה להיות קשורה לסיכון גבוה יותר לעלייה במשקל ולעלייה בשומן הביטני. המחקר מצא כי קיימת סבירות גבוהה לעלייה במשקל בקרב אנשים שישנו פחות מ-5 שעות בלילה, לעומת הסבירות של אנשים שישנו בלילה 7 שעות או יותר. חוץ מזה, בנוסף למספר שעות השינה בלילה, חשוב לוודא שהשינה שלכם היא איכותית.

בנוסף, דום שינה בשינה (כשהנשימה נעצרת כמה פעמים במהלך השינה), נקשר לעודפי שומן קרביים. אם אתם חוששים שזהו מצבכם, כדאי לדבר על כך עם הרופא שלכם.

המסת שומן לפני ואחרי

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

הטיפול רלוונטי לבעלי BMI תקין בלבד

איך להוריד שומן בטני מהר?

ישנן שיטות שונות להורדת שומן בטני במהירות, וללא ניתוח המבוצעות בקליניקות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים. טיפולים מקצועיים אלה משתמשים בשיטות חדשניות כמו הקפאת שומן או המסת שומן ללא ניתוח, ויש גם מכשירים המאפשרים לכם לבצע הקפאת שומן בבית, בזמנכם החופשי.

בין אם אתם בוחרים בהמסת שומן או בהקפאת שומן בבטן, בשתי הטכניקות מדובר בפגיעה בתאי השומן באזור הבטן, אם על ידי הקפאתם בקור או המסתם בחום. בכול מקרה, התאים המתים הללו יסולקו מהגוף בהליך הטבעי של חילוף החומרים.

בדרך כלל נדרשים כמה טיפולים להקפאה או להמסת שומן בבטן כדי להשיג תוצאותץ עם זאת, כבר לאחר הטיפול הראשון תתחילו לראות בטן חטובה יותר, כאשר התוצאות הסופיות ייראו מספר חודשים לאחר הטיפול האחרון, כשכל התאים המתים יסולקו מהגוף.

לבסוף, אימון גופני וצריכת פחות קלוריות מכפי שהגוף שלכם צריך, יעזרו לכם לשמור על משקל גוף תקין. יש אפליקציות מקוונות שיעזרו לכם לעקוב אחר צריכת המזון והקלוריות ולתעד את הפעילות הגופנית שלכם. שיטה זו הוכחה כיעילה לירידה במשקל. 

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא

דילוג לתוכן