האם יש תופעות לוואי לאחר המסת שומן?

בשנים האחרונות עולה ההתעניינות בקרב נשים וגברים לביצוע הליך של המסת שומן. מדובר בהליך שמתבצע באמצעות מכשירים מבוססים חום או קור. לאחרונה נשמעים יותר ויותר קולות שתוהים האם קיימות תופעות לוואי להליך של המסת שומן. יש מי שאומרים שישנן תופעות לוואי שחולפות לאחר ימים או שעות בודדות, בזמן שיש מי שטוענים אחרת. יצאנו לבדוק את העניין עם רופאה מומחית בתחום, כדי לברר אחת ולתמיד – האם ישנן תופעות לוואי להמסת שומן? ואם כן, האם אפשר לטפל בהן? כל זאת ועוד יופיע בשורות הבאות.

תופעות לוואי לאחר המסת שומן

רגע לפני שנתמקד בתופעות הלוואי, חשוב לעשות הפרדה בין 2 סוגים של המסות שומן:

  • המסת שומן בחום

המסת שומן מסוג זה מתבצעת על ידי לייזר או גלי רדיו

  • המסת שומן בקור

המסת שומן מסוג זה מתבצעת כחלק מהליך של הקפאת שומנים

מצאנו כי ישנן 2 תופעות לוואי לא חמורות במיוחד, שעשויות לבוא לידי ביטוי לאחר הליך של המסת שומן. כעת נתמקד בתופעות לוואי אלו ונבחן מה הקשר בין השתיים לבין חומצה היאלורונית, שאנחנו שומעים עליה יותר ויותר לאחרונה.

שקעים בעור

מיד לאחר ביצוע הליך של המסת שומן, עשויים להופיע על פני העור שקעים קטנים. מדובר בתופעה שעשויה להישאר על העור באופן קבוע. זוהי תופעת לוואי שכיחה בקרב אנשים שעוברים הליך של המסת שומן. מבירור שערכנו מול המומחית שלנו, מתברר שלא חייבים לשאת בתוצאות הללו ולהישאר עם שקעים בעור לכל החיים. ניתן להעלים את השקעים באמצעות טיפול עם חולצה האילורונית שממלאת את השקעים ומעלימה אותם.

צורה לא אחידה

בלא מעט מהמקרים, לאחר הליך של המסת שומן, העור מקבל צורה לא אחידה. מדובר בתופעת לוואי שמפריעה לרוב האנשים שעוברים את התהליך. מדובר במצב שגורם לרבים להרגיש אי נוחות עם הגוף שלהם. צורה לא אחידה של העור גורמת ברוב הפעמים לחוסר ביטחון ולאי נעימות בכל הנוגע למראה האסתטי של העור.
זו הסיבה שרבים מהמטופלים שעוברים הליך של המסת שומן בודקים אם ישנה אפשרות לשינוי המצב ולהחזרת העור למצב מיטבי. בטח תשמחו לשמוע שגם כאן ניתן לטפל בשינויים אלו שהעור עובר ולהעלים אותם. השינוי יכול להתבצע באמצעות תוספת של חומצה היאלורונית לעור על ידי רופא מומחה.
מומלץ לעשות שימוש בחומצה היאלורונית מכיוון שהיא מעניקה לעור את היתרונות הבאים:

למה כדאי להשתמש בחומצה היאלורונית להעלמת תופעות הלוואי?

חומצה היאלורונית מומלצת לשימוש מהסיבות העיקריות הבאות:

  • היא נחשבת לחומרי מילוי בעל הרכב חומרים דומה מאוד לאלו שקיימים בגוף האדם, כך שמומלץ להשתמש בה לעור הפנים (וגם לאזורים אחרים בגוף)
  • היא מספקת תוצאה איכותית, כזו שמחזיקה לאורך תקופה ארוכה, כך שניתן ליהנות מעור חלק לטווח ארוך, מבלי לבצע טיפולים משמרים אחת לכמה חודשים

 

  • היא מחזירה את הביטחון העצמי לכל אלו שבוחרים להשתמש בה

איפה ניתן לבצע טיפול עם חומצה היאלורונית?

חשוב מאוד לעבור טיפול בחומצה היאלורונית אצל רופאים מומחים בלבד. אם עברתם טיפולי המסת שומן ונותרתם עם שקעים בעור או עם עור בעל צורה לא אחידה, אתם צריכים לשים לב שאתם פונים אל רופא שיש לו הסמכה לטפל בחומצה היאלורונית. מומלץ להגיע לטיפול אצל רופא מומחה לחומצה היאלורונית ובעל ניסיון רב במהו משך הטיפול?

משך הטיפול הינו קצר, ונע בין עשרים לשלושים דקות בלבד. לאחר הטיפול מומלץ בדרך כלל לעסות את האזור המוזרק בעזרת האצבעות מספר פעמים ביום למשך חמישה ימים, על מנת לקבל מראה הומוגני ואיכותי יותר לפניםתחום.

תוצאות הטיפול ניתן לראות  לאחר  שבעה עד עשרה ימים.

 

אולי יעניין אותך גם?

מתלבטים לגבי המסת או הקפאת שומן? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע בנושא